Україна і світ

Ймовірність розпуску парламенту становить 99%, – Сотник

Про дострокові парламентські вибори, інавгурацію Володимира Зеленського та повернення Росії до ПАРЄ – в ефірі 24 каналу розповіла депутатка, представниця України в Раді Європи та юристка Олена Сотник.

Про дострокові парламентські вибори

– Після присяги Володимира Зеленського у понеділок, 20 травня, він може підписати указ про розпуск парламенту у зв’язку з тим, що з 2016 року коаліції не існує. На мою думку, ймовірність дострокових виборів – 99%.

Сотник зазначила, що вона має сумніви і щодо 27 травня як останнього дня, до коли можна розпустити парламент.

– Якщо ми почнемо розбиратися з термінологією в Конституції України, то це може бути далеко не 27 травня, бо дата закінчення повноважень цієї Верховної Ради – плаваюча. Вона завершується тоді, коли буде перше засідання нової ВР, а це може бути і середина грудня.

Ймовірність розпуску парламенту становить 99%, – Сотник

Про інавгурацію Зеленського

– На мою думку, офіційна процедура складання присяги має відбуватися у Верховній Раді. Однак ніхто не заважає Зеленському зробити якісь додаткові церемоніальні події за межами парламенту.

Зрозуміло, що в політиці є частина так званого “шоу-бізнесу” або “шоу” – треба привертати увагу людей і так далі. Однак є межа цього шоу. Мені здається, що доводити до якоїсь критичної межі – не можна.

– З огляду на те все, що відбувається, то я бачу, що готується церемонія і події саме у Верховній Раді. Дуже багато людей хотіли б потрапити туди, аби почути та подивитись. Мої помічники щодо цього дуже сумували, адже є офіційне повідомлення про заборону перебувати за спецперепустками під куполом, треба додаткові якісь запрошення погоджувати спільно з головою Верховної Ради і з протоколом майбутнього президента, тобто це все дуже складні події. Повністю вся верхня ложа вже сьогодні зарезервована міжнародними представниками та делегаціями.

Про відставку топ-чиновників

– Від цього (відставки чиновників, – 24 канал) держава “не завалиться”, тому не треба з цього приводу драматизувати.

– Навіть якщо зараз всі міністри напишуть, що йдуть у відставку, все одно інституційно залишаються їх заступники. Є межа всім цим історіям і всі розуміють, що відповідальність має бути. Є політичні посади, а є адміністративні державницькі посадовці, які продовжать виконувати функції і обов’язки,

Хто з топ-посадовців подав у відставку?  • Заступник голови Адміністрації Президента Костянтин Єлісєєв, що займався зовнішньою політикою.
• Глава Адміністрації Президента Ігор Райнін.
• Перший заступник голови Адміністрації Президента Віталій Ковальчук, який також очолював передвиборчий штаб Петра Порошенка.
• Представниця президента у парламенті Ірина Луценко.
• Секретар Ради нацбезпеки і оборони Олександр Турчинов.
• Перший заступник СБУ Павло Демчина.

Про нову голову Адміністрації Президента

Олена Сотник вважає, що одна з найбільш ймовірних кандидатур на голову АП є керівник партії “Слуга народу” Іван Баканов. Також прокоментувала інформацію журналістки Соні Кошкіної про те, що юрист Андрій Богдан, ймовірно, може обіймати цю посаду:

Я сподіваюся, що це виключно чутки. Можливо це бажання самого олігарха Ігоря Коломойського. Проте для Зеленського дуже важливо одразу ж показати, що історія про олігархічну залежність в минулому. Принаймні що він може дистанціюватися.

Про повернення Росії до ПАРЄ

– Ключовою в цій ситуації є поведінка не Російської Федерації, а поведінка наших нібито партнерів по Євросоюзу. Йдеться про ключові держави – Німеччину, Францію, Великобританію, Швецію.

– Ми сьогодні на зустрічі Комітету міністрів побачили, що на превеликий жаль, є певне бажання у всіх цих країн повернути Росію за стіл переговорів, а це – найнебезпечніше. Я переживу повернення російської делегації в ПАРЄ, адже мені є, що їм сказати в очі й поза очі. З цим проблем нема, я знаю, як з цим працювати. Я з ними працюю в міжпарламентському союзі та в очі говорю про те, що вони агресор.

Проблема в тому, що наші партнери, які заявляли про територіальну цілісність України та підтримували повернення Криму та Донбасу, починають робити абсолютно протилежне. 

– Це є небезпекою, адже це явно та очевидно, що ставлення до України починає змінюватись у наших партнерів.

Чому Росії немає у ПАРЄ?У 2014 році російську делегацію позбавили права голосу в ПАРЄ через анексію Криму. У відповідь Росія припинила свою участь у роботі міжнародної організації. І вже два роки не платить внески. У ПАРЄ неодноразово робили спроби повернути російську делегацію, але їх вдавалося вчасно заблокувати.

Джерело Телеканал новини «24»
17.05.2019