Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Йдете вакцинуватись? Оформіть Інформовану згоду!

Віднедавна у наше життя увійшло слово «вакцинація». Медпрацівники Ніжина, як й усієї країни, періодично звітують про кількість щеплених осіб. Наразі вакциновано більше 82% жителів Ніжинської громади. Пункти вакцинації працюють у штатному режимі.

Але далеко не всі громадяни знають, що перед щепленням потрібно оформити так звану Інформовану згоду. Цей папірець наявний у всіх пунктах вакцинації. Людина повинна вказати свої особисті дані, номер телефону, відмітити, чи є у неї хронічні захворювання, розлади кровотворення. І ще один важливий момент – вказати прізвище сімейного лікаря. Наприклад, деякі люди у таких випадках губляться, оскільки не кожний знає свого сімейного лікаря – підписав декларацію, аби вона була, і забув.

У зв’язку з цим ми вирішили поставити кілька запитань начальнику відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення, оборонної та мобілізаційної роботи Ніжинської міської ради Миколі Чуйку.

-Миколо Андрійовичу, якщо людина не знає або невірно вказала в Інформованій згоді прізвище свого сімейного лікаря, то результати щеплення загубляться ?

-Ні, не загубляться. У день щеплення медпрацівники вносять Ваші особисті дані у загальну базу і відмічають, коли та якою вакциною яка доза зроблена. Ваш сімейний лікар сам побачить цю інформацію у базі. Коли оформлюєте Інформовану згоду, обов’язково ставте підпис, це означає, що Ви надаєте свою згоду на щеплення.

-Як швидко дані потраплять у базу?

-Зі слів медпрацівників, на це потрібно 1-2 дні. І вже тоді Ви можете звернутись до сімейного лікаря або за «жовтим» сертифікатом – якщо отримали одну дозу, або за «зеленим» — якщо отримали дві.

-Роблячи щеплення, медпрацівники попереджають, через який час потрібно отримати другу дозу. Чи можна відступити від даної вказівки – зробити вакцинацію трішки раніше або пізніше, коли у людини є можливість?

-Звичайно, краще притримуватись вказаної дати — не бажано робити щеплення ані раніше, ані набагато пізніше. Але відхилення у 1-2 дні — не критичне.

-Чи може людина, яка через певні обставини опинилася далеко від того пункту вакцинації, де отримала першу дозу, зробити друге щеплення в іншому пункті вакцинації?

-Бажано щепитися в одному і тому ж пункті, але дозволяється й в будь-якому іншому.

-Чи потрібно оформляти Інформовану згоду, якщо людина прийшла вакцинуватися вдруге?

-Так, потрібно. В Інформованій згоді є запитання про те, коли Ви щепилися востаннє – мається на увазі дата отримання першої дози вакцини.

-Дякую за надану інформацію.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото автора

Джерело: uezd.com.ua
2021-11-12 10:52:03

Магазин Автозапчастин м.Ніжин