Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Із США прибули патрульні катери Island для ВМС України

У вівторок, 23 листопада, до України прибули ще два американські патрульні катери типу Island. Їх передадуть Військово-морським силам України.

Як поінформували в прес-службі ВМС Збройних сил України, сьогодні патрульні катери на борту вантажного судна Ocean Grand увійшли до територіальних вод нашої держави.

В Україні патрульним катерам вже дали назви: Фастів та Суми.

Надалі в супроводі кораблів ВМС України катери доставлять до Одеського морського торгівельного порту. Вони пройдуть митний контроль та будуть відбуксировані до місць базування.

Незабаром на катерах піднімуть Військово-морський прапор України, після чого під командуванням українських військовослужбовців вони охоронятимуть безпеку в акваторіях Чорного та Азовського морів.

Як зазначили в прес-службі ВМС, катери передали в рамках матеріально-технічної допомоги Україні з боку США, яка триває з 2014 року. Ця допомога є внеском Вашингтона в посилення морської безпеки нашої держави.

Отримання двох нових катерів типу Island допоможе ВМС України підвищити сумісність із флотами держав-членів НАТО.

– Надаючи допомогу у захисті суверенітету і територіальної цілісності України, США на чолі консолідованої світової спільноти захищає демократичні цінності та трансатлантичну безпеку, – наголосив командувач ВМС України, контр-адмірал Олексій Неїжпапа, коментуючи отримання катерів.

Із США прибули патрульні катери Island для ВМС України / 4 фотографии

У прес-службі уточнили, що нещодавно в США відбувся випуск українських моряків після курсу спеціальної підготовки для служби на катерах Island.

Варто зазначити, що судна Фастів та Суми – не перші катери Island, які США передали Україні.

Це швидкохідні патрульні катери, які використовуються Береговою охороною США. Вони призначені для патрулювання в прибережних водах, а також для пошуково-рятувальних операцій.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-11-23 13:56:14

Магазин Автозапчастин м.Ніжин