Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Італійський суд звільнив українського режисера Євгена Лавренчука

Італійський суд ухвалив рішення звільнити українського режисера Євгена Лавренчука, якого затримали у Неаполі за запитом Росії у грудні 2021 року. Про це повідомила у соціальних мережах омбудсман Людмила Денісова.

— Суд Неаполя виніс остаточне рішення про звільнення Євгена, визнавши звинувачення проти нього зі сторони РФ сфабрикованими, а мотиви переслідування — політичними, — заявила вона.

Вона додала, що Лавренчука зняли зняли з обліку Інтерполу.

Ці дані були видалені через їхню невідповідність положенням статті 3 Статуту Інтерполу, згідно з якою суворо заборонено здійснювати будь-яке втручання або діяльність політичного, військового, релігійного або расового характеру.

У свою чергу суд Неаполя поставив крапку у цьому процесі та звільнив Євгена Лавринчука.

Сам Лавренчук теж прокоментував своє звільнення з-під арешту, зазначивши, що Очільниця Мін’юсту Італії Марта Картабіа, яка особисто клопотала про звільнення, визнала його опонентом Путіна.

— Я вільний, остаточно. Отримав рішення суду Неаполя, в якому визнано всі звинувачення проти мене зі сторони Росії сфабрикованими, а мотив переслідування – політичним, – написав режисер.

Інформація про арешт Лавренчука в Італії на запит РФ надійшла на початку січня. Його затримали у Неаполі 17 грудня, коли українець намагався вилетіти з Італії до Львова.

У Росії оголосили, що Лавренчук нібито вчинив фінансове порушення на території РФ. Наприкінці січні 2022 року Лавренчука перевели під домашній арешт.

Джерело: Людмила Денісова

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-03-25 16:14:09

Магазин Автозапчастин м.Ніжин