Україна і світ

Історія про доблесного офіцера ЗСУ, що одним із перших пішов на війну

Серед українських воїнів є багато героїв, що стали відомими. Проте чимало і тих, хто протягом останніх 5 років боронить Батьківщину і чиє обличчя не потрапляє на блакитні екрани. Це героїчні солдати й офіцери, які твердо стоять на ногах, а на плечах тримають небо для всієї країни.

Один із таких офіцерів – Олександр – розповів про війну на Донбасі журналістам 24 каналу.

Він кадровий військовий, що вступив на службу до війни. Закінчив військову академію, служив у механізованій бригаді. А після початку агресії Росії його підрозділ одним із перших вийшов на бойові завдання.

У 2014 році, у березні, я поїхав прикривати кордон з Росією в Луганській області,
– сказав Олександр.

Так скромно і без зайвих слів він описує 2014 рік. Олександр не хоче розповідати про свою участь в Іловайській операції і не вважає це героїзмом. Хоча ми точно знаємо, що він там був.

Історія про доблесного офіцера ЗСУ, що одним із перших пішов на війну

Після короткого відпочинку він тоді знову повернувся на Донбас. Ту півторарічну ротацію він вважає найтяжчою і найважливішою. “Ми тримаємо свої позиції і не здали їх у 2014-2015 роках, тоді була найбільша інтенсивність боїв”, – додав офіцер ЗСУ.

Олександр бачить армію зсередини вже понад 10 років. І пам’ятає різні етапи її розвитку. Каже, що якби у 2014 військо було таке як зараз – усе склалося б по-іншому.

Зараз ми більше діємо не на навчальних місцях, а в динаміці. Дуже багато у нас навчань на батальйонних рівнях, колективної підготовки,
– розповідає Олександр.

Олександр стриманий і спокійний, він фаховий військовий – людина, що обрала армійське ремесло професією. Хоча вдома його чекає дружина і донечка, він зізнається, що цивільним поки що себе не бачить.

Джерело Телеканал новини «24»
25.04.2019