Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Іспанці відсвяткували закінчення посилених Covid-обмежень масовими вечірками

У ніч на 9 травня в Іспанії місцеві жителі відсвяткували закінчення режиму надзвичайного стану в країні, який ввели через спалах коронавірусу в жовтні 2020 року.

Іспанці влаштували гучні масові вечірки на головних площах країни, не дотримуючись при цьому заходів безпеки. Хоча захворюваність в Іспанії на цьому тижні почала знижуватися, проте кількість хворих Covid-19 все ще перебуває на високому рівні.

За останні 14 днів в країні було в середньому 198 випадків на 100 тис. жителів за добу. Згідно з семафором Міністерства охорони здоров’я, ці дані – високий показник. Водночас ситуація в п’яти регіонах Іспанії (Мадрид, Каталонія, Наварра, Арагон та Країна Басків) перевищує 250 випадків на те ж число жителів – це дуже високий показник ризику захворюваності.

Вночі у місті Пальма затримали 16 осіб, а четверо співробітників національної поліції отримали поранення різного ступеня тяжкості.

За даними поліції, близько 300 осіб незаконно зібралися після одинадцятої вечора на площі Іспанії в Пальме, вигукуючи гасла проти комендантської години та кампанії вакцинації. Попри заклики поліції розігнати мітинг, протестувальники кидали булижники, пляшки та каміння в копів, дислокованих в цьому районі.

У Барселоні сотні людей зібралися в різних частинах міста вночі, зокрема біля будівлі Верховного суду. Вони танцювали на вулицях без масок і випивали алкоголь.

Національна поліція підтвердила, що у Мадриді не було ніяких помітних інцидентів, за винятком бару в районі Чамбері, де перебувало близько 20 осіб, і коли копи спробували увійти, власник закладу зачинив двері.

Клієнти скористалися цим моментом, щоб вийти через чорний хід. Муніципальна поліція, зі свого боку, запевняє, що дотепер не має у своєму розпорядженні статистику подій, що сталися в Іспанії вночі.

Джерело: Elpais

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-05-09 15:04:11