Україна і світ

Іранський суд оголосив британського посла Роба Макейра персоною нон грата

Під час вшанування жертв авіакатастрофи українського лайнера в Тегеранському університеті прихильники іранської влади спалили картонну фігуру британського посла
Судова влада Ірану оголосила посла Великоъ Британії Роба Макейра персоною нон-грата. Про це повідомляє The Guardian.

Представник судової влади країни Голамхоссейн Есмаїлі звинуватив дипломата у “втручанні у внутрішні справи Ірану” і закликав його вислати з країни.

“З міжнародного права така людина є “персоною нон грата”. Люди очікують, що ця людина буде вислана, і до цього також закликає міжнародне право”, – заявив Есмаїлі.

Судова влада країни пішла на такі заходи після того, як посол Макейр був ненадовго заарештований на вихідних і звинувачений в “координації” антиурядових акцій протесту.

У вівторок, під час вшанування жертв авіакатастрофи українського лайнера в Тегеранському університеті прихильники іранської влади спалили картонну фігуру британського посла. Разом з опудалом дипломата також палали прапори Великої Британії і США.

Оголошення Макера персоною нон-грата не вважалося формальним, і тому не передбачає правових наслідків.

Згідно з міжнародним правом, посол має дипломатичний імунітет, тому його не можуть переслідувати в судовому порядку.Джерело: www.112.ua

Теги
Facebook
Close