Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Україна і світ

Іран назвав умови для вирішення спірних питань щодо авіакатастрофи МАУ

Україна та Іран домовляться про вирішення усіх питань щодо авіакатастрофи літака МАУ, якщо усі рухатимуться у юридичних рамках, зберігатимуть волю та утримуватимуться від політизації та утворення медійного ажіотажу навколо розслідування.

Про це заявив посол Ірану в Україні Манучехр Мораді.

За його словами, проблем не виникне, якщо обидві сторони будуть рухатись законним шляхом та з доброї волі. У разі вимог, які виходитимуть за юридичні межі, будуть незаконні та не матимуть добрих намірів, вирішення питань щодо катастрофи може мати певні складнощі, внаслідок чого справа може затягнутись.

Також він додав, що іранська сторона впродовж усього періоду після авіакатастрофи підтвердила свою добру волю та діяла згідно із законодавством.

 – Мені здається, ми виконали всі зобов’язання, які мали у юридичній площині, демонструючи добру волю. Моє прохання полягає також у тому, щоб ми будували наш діалог у рамках закону та на засадах доброї волі й прагнули зберігати позитивну атмосферу, створену після першого туру переговорів, утримувалися від політизації питання та створення медійного ажіотажу. У цьому випадку, я запевняю, що справу буде вирішено швидко, чітко, об’єктивно та на засадах справедливості, – зазначив Мораді.

У серпні Україна завершила перший етап переговорів з Іраном щодо виплат компенсації родичам загиблих у авіакатастрофі літака МАУ в Тегерані.

Другий етап запланований на жовтень 2020 року.

Заступник міністра закордонних справ Євген Єнін повідомив, що  офіційний Тегеран підтвердив готовність виконувати всі міжнародні зобов’язання у рамках міжнародних конвенцій – Чиказької і Монреальської.

Також він додав, що розмір компенсацій буде визначений після того, як Київ отримає повну інформацію про обставини катастрофи, “притягнення винних до відповідальності і вибачень іранської сторони”.

Авіакатастрофа літака МАУ сталася 8 січня 2020 року одразу після вильоту з аеропорту Тегеран. Усі 167 пасажирів загинули. Через декілька днів іранська влада визнала причетність до катастрофи – літак збили військові.

Наприкінці липня чорні скриньки збитого літака відправили до Парижу для розшифрування.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-08-31 13:40:03