Україна і світ

Інтернет-сторінки в Україні мають за замовчуванням відкриватися державною мовою, – закон

Норма почне діяти влітку 2022 року

Джерело: 112.ua

Інтернет-сторінки в Україні мають за замовчуванням відкриватися державною мовою, - закон

Послуги мають надаватися українською мовою, а інтернет-сайти повинні відкриватися державною мовою за замовчуванням. Це передбачено законом про функціонування української мови як державної № 2704-VIII.

Обслуговувати споживачів державною мовою мають установи і організації усіх форм власності, у тому числі через інтернет-магазини та інтернет-каталоги. Інформація може дублюватися з іншими мовами. На прохання клієнта особисто його можуть обслуговувати й іншою мовою, окрім державної.

Норма почне діяти через 18 місяців після набрання чинності законом про мову (тобто у січні 2021 року).

Новини за темою: Закон про мову підвищує квоти на ТБ до 90% для загальнонаціональних каналів і до 80% – для місцевих

Веб-сайти іноземних компаній, які реалізують товари і послуги в Україні, повинні містити достатньо інформації державною мовою для зрозумілої навігації та розкриття мети діяльності. Для користувачів в Україні така версія сайту має завантажуватися за замовчуванням.

Комп’ютерні програми на товарах, які продаються в Україні, повинні мати користувацький інтерфейс державною мовою. Порушення норми трактуватиметься, як продаж товару неналежної якості.

Ці норми почнуть діяти через три роки з дня набрання чинності мовним законом (тобто з липня 2022 року).

Новини за темою: Україні потрібно захищати свою мову. І ось чому

Нагадаємо, 25 квітня Верховна Рада 278 голосами народних депутатів ухвалила закон про державну мову.

14 травня депутати відхилили чотири проекти постанов, які не дозволяли спікеру парламенту підписати документ і передати на підпис президенту. Тоді ж спікер парламенту Андрій Парубій підписав законопроект.

Вчора документ підписав голова держави Петро Порошенко.

Мовний закон офіційно опублікували в “Голосі України” 16 травня. Більшість норм документу почне діяти через два місяці, 16 липня 2019 року.

Джерело: www.112.ua