Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Іноземці не зможуть усиновити дитину з України під час війни – Мінсоцполітики

Міждержавне усиновлення в умовах воєнного стану неможливе, а поширення протилежної інформації містить ознаки шахрайства та порушення прав дітей. Про це повідомили у Міністерстві соціальної політики України.

У відомстві зазначають, що через ризики для життя та здоров’я дітей внаслідок війни Росії проти України здійснюється евакуація дітей та сімей з дітьми до безпечних зон у межах України, а також за межі України – в інші держави, зокрема держави-члени Європейський Союз.

Політика Управління Верховного комісара ООН у справах біженців щодо усиновлення полягає в тому, що діти, евакуйовані до інших держав внаслідок надзвичайної ситуації, у тому числі діти, яким на території інших держав надано статус біженця, не можуть бути усиновлені, оскільки більшість із них не є сиротами, або немає офіційних достовірних підтверджень цьому, – йдеться у повідомленні.

У Мінсоцполітики нагадали, що для усиновлення дитини-громадянина України іноземцями або громадянами України, які проживають за її межами, потрібна згода Національної соціальної сервісної служби. А через активні бойові дії її роботу призупинено.

Коли ситуація дозволить поновити якісну перевірку документів іноземців – кандидатів в усиновлювачі та проводити попередню роботу, необхідну в процесі міждержавного усиновлення, Уряд України невідкладно поінформує громадськість та компетентні органи іноземних держав про умови та особливості відновлення міждержавного усиновлення, – зазначили у відомстві.

Раніше, колишній уповноважений з прав дітей Микола Кулеба розповів, чи можна усиновити дитину під час воєнного стану на території України.

Він зазначив, що зараз Міністерство соціальної політики намагається врегулювати законодавство, щоб спростити процедуру усиновлення.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-03-14 01:34:37

Магазин Автозапчастин м.Ніжин