Україна і світ

Інноваційна енергосистема: Україна та США побудують малий модульний реактор

Україна та США працюють над побудовою інноваційної енергетичної системи.

Про це повідомила посол України у США Оксана Маркарова.

Вона наголосила, що Україна намагається не лише відремонтувати цивільну інфраструктуру, яку Росія нищить, а й планує побудову інноваційної енергетичної системи.

Так, під час 27-ї Кліматичної конференції ООН (СОР27) спеціальний посланник президента США з питань клімату Джон Керрі та міністр енергетики України Герман Галущенко оголосили про започаткування пілотного проєкту з будівництва в Україні малого модульного реактора (ММР).

У пілоті проєкту беруть участь: міжнародний консорціум Аргонської національної лабораторії, НАЕК Енергоатом, РНБО та Державного науково-технічного центру ядерної та радіаційної безпеки, а також приватні компанії Clark Seed, Doosan Enerbility, FuelCell Energy, IHI Corporation, JGC Corporation, NuScale Power, Samsung C&T та Starfire Energy.

А ще Джон Керрі оголосив про започаткування ініціативи Проєкт Фенікс, яка спрямована на прискорення переведення вугільних електростанцій у Центральній та Східній Європі на малі модульні реактори.

Раніше повідомлялося, що новий та найбільший ядерний реактор Європи Olkiluoto-3, що розташований у Фінляндії, вийшов на максимальну потужність.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-11-13 16:49:15

Магазин Автозапчастин м.Ніжин