Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Індія та Китай шукатимуть нових постачальників: як санкції проти РФ вплинуть на експорт нафти

Фото: Getty Images

Китай та Індія через введення США санкцій проти Росії вимушені шукати нових постачальників нафти з Близького Сходу, Африки та Америки.

Про це із посиланням на трейдерів та аналітиків пише Reuters.

Зазначається, що російський експорт нафти сильно постраждає через нові санкційні обмеження, обмеження змусять компанії Китаю надалі скорочувати виробництво нафтопереробки.

Вплив санкцій на експорт російської нафти

З 183 судна 143, які потрапили під санкції США, є нафтовими танкерами. Минулого року за їх  допомогою відвантажили понад 530 млн барелів російської сирої нафти. А це у свою чергу становить близько 42% від загального морського експорту сирої нафти країни.

До Китаю з них було відправлено близько 300 млн барелів, а до Індії пішла основна частина решти нафти.

За інформацією сінгапурського трейдеру, за останній рік санкціоновані танкери доставляли до Китаю на добу близько 900 000 барелів російської нафти.

Відомо, що у минулому році за 11 місяців в Індію на 4,5% зріс імпорт російської нафти порівняно з аналогічним періодом 2023 року. Так цей показник сягнув 1,764 млн барелів на добу, або 36% від загального імпорту Індії.

Обсяг Китаю, включаючи трубопровідне постачання, зріс на 2% до 2,159 млн барелів за добу, або 20% від загального імпорту, за той же період.

Нагадаємо, що 11 січня США запровадили наймасштабніші та найбільш агресивні санкції проти російської торгівлі нафтою за весь час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку потрапили нафтовидобувні компанії РФ Газпром нефть та Сургутнефтегаз, а також 183 суден, які експортували російську нафту в інші країни.

Багато з цих танкерів Росія використовувала для доставки нафти до Індії та Китаю, оскільки західні санкції та обмеження цін, введені у 2022 році країнами G7, перемістили торгівлю російською нафтою з Європи до Азії.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Деякі танкери також перевозили нафту з Ірану, який також знаходиться під санкціями.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-12 17:47:00