Україна і світ

Інавгурацію призначено: Чи відбудеться “договорняк” щодо розпуску парламенту?

Інавгурацію призначено: Чи відбудеться "договорняк" щодо розпуску парламенту?

Джерело: 112.ua

Оригінал на сторінці Михайла Жернакова у Facebook

Інавгурація нового президента відбудеться 20 травня. А отже, час для розпуску парламенту буде. А тепер найцікавіше: якою саме юридичною підставою для дострокового припинення повноважень парламенту скористається президент Зеленський?

Найбільш імовірний сценарій, що нині обговорюють, – це рішення Окружного адмінсуду міста Києва, який має визнати, що коаліції немає, причому вже давно. І якщо дійсно буде так, то це дуже сумно, з двох причин.

Перша – дуже не хотілося б, щоб новий президент в одному з найперших і найважливіших своїх рішень спирався на рішення абсолютно дискредитованого суду, відомого своєю здатністю казати на чорне біле. Легітимність такого рішення буде під великим питанням.

Те саме стосується й нового парламенту. Я б дуже не хотів, щоб життя нового скликання найвищого представницького органу в Україні починалося з рішення суддів, які забороняли Майдан і зобов’язали “Беркут” його розігнати.

Друга причина – це гарантії особистої недоторканності, які судді в обмін на своє рішення виторговуватимуть (а можливо, вже виторгували) у членів команди президента. Вони прекрасно знають ціну питання дострокових виборів. І гарантії залишення на посаді – це найменше, що вони могли за це рішення “попросити”.

Це може мати вигляд невеликого компромісу. Але з таких “невеликих” компромісів починається велика біда. Судді ОАСК – це уособлення всіх хвороб і вад судової системи України. І саме з них команда новообраного президента має починати її лікування.

Якщо ж буде вибрано сценарій розпуску парламенту через ОАСК і залишення його суддів на посадах, це означатиме, що здоров’я судової системи для ЗеКоманди – далеко не пріоритет. А компроміси зі злом – практика, якою вони готові йти для досягнення своїх політичних цілей.

Це буде один із перших справжніх тестів для нової команди, де потрібно буде не говорити чи писати, а діяти. І великою мірою це буде призма, через яку на політичну силу та її справжні цінності дивитимуться виборці. Сподіваюся, у команді обраного президента це усвідомлюють.

Михайло Жернаков

Редакція може не погоджуватися з думкою автора. Якщо ви хочете написати в рубрику “Думка”, ознайомтеся з правилами публікацій і пишіть на [email protected]


Джерело: www.112.ua