Україна і світ

Інавгурація Зеленського (ОНЛАЙН)

Факти ICTV стежать за подіями навколо інавгурації Володимира Зеленського в режимі онлайн.

Інавгурація Зеленського (ОНЛАЙН)

Інавгурація Володимира Зеленського повинна пройти до 3 червня 2019 року включно.

Це стало відомо після того, як у Голосі України у п’ятницю, 3 травня, були опубліковані офіційні результати виборів президента України. За законом, від цього моменту відраховуються 30 днів для того, щоб обраний президент провів урочисту церемонію вступу на посаду.

16 травня. Верховна Рада сьогодні призначатиме дату інавгурації новообраного президента Володимира Зеленського.

Відзначимо, що постанова повинна набрати мінімум 226 голосів нардепів.

Якщо депутати не підтримають жодну із запропонованих дат, то її призначить спікер парламенту Андрій Парубій.

15 травня. Регламентний комітет Верховної Ради надав висновки до проектів постанов про призначення дати інавгурації новообраного президента України Володимира Зеленського.

Згідно з рішенням комітету, Раді належить розглянути 7 проектів постанов про дату інавгурації на 17 травня, 19 травня, 20 травня, 26 травня і 28 травня.

14 травня. Глава секретаріату комітету з питань регламенту Верховної Ради Марія Нехоца заявила, що розгляд дати інавгурації Володимира Зеленського відбудеться 15 травня о 15.00.

До слова,  у Верховній Раді зареєстрували два проекти постанови, якими пропонують провести інавгурацію 17 і 26 травня відповідно.

13 травня. У Раді з’явилася ще одна постанова щодо інавгурації. Її пропонують провести 26 травня.

12 травня. Тим часом у команді Володимира Зеленського опублікували відеопетицію щодо розпуску Верховної Ради.

11 травня. Депутат Сергій Каплін запропонував провести інавгурацію у два етапи – 19 травня у Раді, а 3 червня на НСК Олімпійський.

10 травня. У Верховній Раді запропонували ще одну дату інавгурації Зеленського – 1 червня.

Зеленський записав відеозвернення до парламенту і вимагає призначити дату інавгурації 19 травня.

9 травня. Чи зможе новообраний президент Зеленський розпустити парламент і які проблеми чекають на нього після інавгурації – в матеріалі Фактів ICTV.

8 травня. У команді Володимира Зеленського повідомили, що інавгурація може відбутися в червні. Однак ця дата їх не зовсім влаштовує, оскільки від цього залежатиме склад гостей заходу.

Тому потрібен певний час, щоб їх запросити і щоб вони могли спланувати свій приїзд.

До слова, на інавгурацію Зеленського в Україну прибуде делегація США найвищого рівня.

7 травня. У Верховній Раді запропонували провести інавгурацію обраного президента Володимира Зеленського 20 травня. Відповідний проект постанови зареєстрував народний депутат Віталій Купрій.

Він запропонував перенести дату інавгурації, аби вона не співпадала з Днем пам’яті жертв політичних репресій.

6 травня. У команді Володимира Зеленського заявили, що проведенню інавгурації 19 травня не завадить День пам’яті жертв репресій, адже у 2018 році він збігся з Днем Європи, і це не завадило проведенню концертів.

Перед цим глава Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович пояснив, що 19 травня Україна вшановує пам’ять жертв політичних репресій, тому не варто проводити в цей день інавгурацію президента.

4 травня.  Зеленський зустрічається з головами фракцій сьогодні о 15:00 у Раді — говоритимуть про дату інавгурації і не тільки. Про це заявив депутат Олег Березюк.

Пізніше стало відомо, що Зеленський хоче провести інавгурацію 19 травня.

– Ми пропонуватимемо 19 травня. Це найголовніше питання, і ми з нього розпочнемо зустріч, – заявив Зеленський під Верховною Радою.

3 травня. У Раді вже зареєстрували проект постанови щодо призначення інавгурації Володимира Зеленського. Її можуть провести 19 травня.

Перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що розгляд відповідного питання призначено на 14 травня.

Інавгурація Зеленського (ОНЛАЙН)

У команді Зеленського відмовилися розкривати секрети церемонії, але пообіцяли, що “такої інавгурації ще не було”.

– А як готуємося – думаємо про “фішечки”. Зрозуміло, що є офіційна процедура, яку ми поважаємо, – повідомив соратник Зеленського Юрій Костюк.

Як повідомлялося, у другому турі волевиявлення Зеленський набрав 73,22% голосів виборців.

Джерело ФАКТИ. ICTV
16.05.2019