Україна і світ

Імпічмент не загрожує ні Порошенку, ні Зеленському, – політолог

Процедура імпічменту в Конституції виписана так, що в найближчій перспективі це не загрожує ні нинішньому, ні майбутньому президенту.

Про це 24 каналу розповів голова правління Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко.

За його словами, навколо закону про імпічмент вже йде тактична боротьба. Команда Зеленського має свої плани і, мабуть, скоро їх представить.

Є мінімум п’ять законопроектів, що стосуються процедури імпічменту. Верховна Рада може визначити базовий законопроект і винести на розгляд. Якщо парламентарі найближчим часом цього не зроблять, тоді документ внесе новий президент,
– говорить Фесенко.

Що передбачає законопроект “Про президента”?Мета законопроекту, який розробила “Самопоміч”, – не обмежити владу президента, а тільки привести її у відповідність до Конституції, і навіть більше – захистити президента. Законопроект передбачає, що президент вносить подання про призначення міністра оборони і міністра закордонних справ за пропозиціями коаліції депутатських фракцій. При цьому він не може вказувати у своєму поданні інші кандидатури, ніж ті, які запропонувала коаліція. Відповідно до законопроекту, президент не може призначати очільників усіх регуляторів. Законопроект пропонує забрати такі повноваження у президента для того, аби “була відповідальна інституція і відповідальний керівник”. Процедура імпічменту деталізована. Однак, відповідно до 111 статті Конституції (статті про процедуру імпічменту) ця процедура є нездійсненною не лише для України, але й для будь-якої іншої країни.

Поки, вважає експерт, закон про імпічмент – більше страшилка. До речі, віце-спікер Оксана Сироїд представила проект закону про президента, який теж необхідний. Але йде психологічна боротьба. У команді Зеленського лякають можливістю розпуску парламенту, а у Верховній Раді – прийняттям закону про імпічмент, який обмежить повноваження президента.

Щоб спростити процедуру, треба внести зміни до Конституції. Що малоймовірно і в цьому, і майбутньому складі парламенту. Тому діючому і майбутньому президентові імпічмент не загрожує,
– переконаний Володимир Фесенко.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело Телеканал новини «24»
26.04.2019

Close