Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

І знову про безпритульних собак у Ніжині: які проблеми постали і чи вдасться їх вирішити цьогоріч?

На депутатській комісії з соціальних питань, у вівторок, 26 січня, порушили давню і болючу ніжинську проблему – безпритульних тварин. Проте цього разу спільно з волонтерами напрацювали пакет пропозицій, які планують реалізувати у найближчому майюбутньому.

Присутні на зустрічі волонтери Світлана Насібова, Каріна Фільчакова та інші наголосили, що ситуація з безпритульними тваринами дуже загострилася. Немає нормальної перетримки для тварин. Сутужно з діагностичною апаратурою для тварин. Неможливо стерилізувати собак, що не даються в руки. Їх просто важко зловити. У таких тварин може бути і сказ. Показовою є ситуація на Широкомагерській, коли зграя собак розірвала маленького песика.

Наркоз, що став би в нагоді у подібних випадках недешевий – біля 700 гривень. У волонтерів є навіть спеціальний шприцемет. Просять лише препарати. Звичайні заспокійливі на собаку, що роками живе на вулиці не діють. А їх треба ловити і стерилізувати.

Волонтерам потрібна допомога працівників комунальних служб, бо тягнути все самим вже не сила.

Представники комунального господарства ідеї підтримуюють та нагадують, що подібне вони робили до 2012 року. Видіяляли і автомобіль, і шприцемети та вступив у силу закон про гуманне поводження з тваринами. Відлов заборонили.

Наразі з міського бюджету виділяють кошти лише на стерилізацію. Більшість клопіт в ході та після якої знову на плечах та кишенях небайдужих людей.

Усе ж волонтери, депутати та представники комунального господарства вирішили, що цю тему не залишать.

До наступного засідання комісії вивчать досвід поводження з безпритульними чотирилапими інших міст. У приклад ставили Чернігів. Також вирішили відстоювати створення профільного підрозділу в рамках КП “ВУКГ”, який буде допомагати волонтерам. Щоб був ветеринар, технічні працівники. Не залишать без уваги і питання облаштування тимчасової перетримки для нічийних чотирилапих про неодноразово згадувала волонтерська спільнота.

Можливо на ці потреби залучать бюджетні кошти із залишків, що розподіляються у лютому.

Нагадаємо, цьгоріч на вирішення проблем безхатніх тварин у Ніжині передбачено біля 400 тисяч бюджетних гривень. З них частина піде на стерелізацію, також за 199 тисяч мають облаштувати крематорій для тварин, адже на вулицях їх гине чимало.

 Підготував Михайло Ломоносов

 Ніжин, собаки, проблеми
Ніжин, собаки, проблеми

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

Джерело: mynizhyn.com
2021-01-26 19:38:02