Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Hubble показав спіральну галактику у сузір’ї Риби: у мільйонах світлових років від Землі

Космічний телескоп Hubble надіслав ученим NASA та ESA знімок спіральної галактики у сузір’ї Риби. Купа космічних об’єктів отримала назву NGC 105 і розташована на відстані 215 млн світлових років від Землі.

На знімках може здатись, що NGC 105 зіткнеться з іншою спіральною галактикою, але це ілюзія. Останнє скупчення космічних об’єктів набагато далі від Землі, і про нього мало відомо.

Знімок вдалося зробити завдяки ширококутній камері Hubble – Wide Field Camera 3.

Також астрономи ретельно проаналізували відстані до кількох галактик, включаючи NGC 105, щоб виміряти швидкість розширення Всесвіту. Як виявилося, результати не відповідають загальноприйнятій моделі розширення простору і шанси на неправильні розрахунки не більше 1 на мільйон.

Нагадаємо, що вже 25 грудня Hubble прийшов на зміну новий космічний телескоп Джеймса Вебба. Він у всьому кращий за свого попередника, і допомагатиме астрономам вивчати космос як мінімум 10 наступних років. Щоправда, на відміну від Hubble, його не можна обслуговувати — його можна вважати одноразовим.

На його виробництво пішло понад $10 млрд, а виробництво займало понад 18 країн. Зараз він розпочав фазу розгортання, і вже найближчим часом почне вивчати космос.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-01-03 15:46:11

Магазин Автозапчастин м.Ніжин