Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Хто обслуговуватиме гігантський флагшток, який встановили у Ніжинському районі?

На одній з нарад в Офісі президента в травні цього року була озвучена ідея: встановити на території кожної з областей України державний прапор з нагоди 30-річчя незалежності України. Після цього обпгосадміністраціі отримали відповідні доручення. А фінансисти підрахували загальну вартість цієї акції – понад 170 млн грн з державного та місцевих бюджетів. Найдорожчою стала установка стели з державною символікою в Харкові. Там на будівництво флагштока і відновлення благоустрою витратили 24,5 млн грн. На другому місці – Бровари, Київської області. Флагшток потягнув на суму 20,7 млн ​​грн. На Вінниччині прапор встановили за 15 млн, у Житомирській області – за 13,8. У рідному місті президента, Кривому Розі (Дніпропетровська область), – за 8,1 млн грн.

Виготовлення та встановлення 30-метрового флагштока з найбільшим державним прапором України в Чернігівській області обійшлися в 3,5 мільйони гривень (гроші були виділені з обласного бюджету).

Його підняли 23 серпня у Батурині Ніжинського району о 9 годині ранку. Почесну місію виконали боєць АТО і учасник «Ігор нескорених» Владислав Шатило і Мирослава Томілко – дочка загиблого під Дебальцеве воїна Івана Томілко (правда, їх участь в цьому була символічною, адже підняття полотнища здійснювалося механічно – натисканням кнопки на спеціальному механізмі). На урочистому заході були присутні голова Чернігівської обласної ради Олена Дмитренко, голова Чернігівської ОДА В’ячеслав Чаус, інші представники влади і громадськості.

– Ідея установки великого національного прапора – просто чудова! Адже ми повинні щодня відчувати свою національну приналежність і пишатися, що ми – українці. Державна символіка в наш непростий час повинна бути на кожному кроці, – вважає мер Батурина Леонід Душа. – Приємно, що обласна влада для установки прапора вибрала саме наше місто. Адже він відіграв велику роль в історії України. У 1669-1708 і 1750-1764 роках Батурин був резиденцією гетьманів Лівобережної України. З ним пов’язана діяльність таких видатних політичних лідерів часів гетьманщини, як Іван Самойлович, Іван Мазепа, Пилип Орлик, Кирило Розумовський.

Читайте також: Найбільший прапор області піднімуть у Ніжинському районі

У 2001 році Батурин був внесений до Списку історичних населених місць України (цей список затверджений Кабміном. – Авт.). На території Батурина розташовані пам’ятники і об’єкти культурної спадщини, які об’єднані в Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця». Один з них – цитадель Батуринських фортеці. У листопаді 1708 року, під час Батуринської різанини (каральні дії московських військ із захоплення і знищення Батурина та його мешканців. Тоді, за різними підрахунками, було знищено від 11 до 15 тисяч місцевих жителів. – Авт.), тут був епіцентр бойових дій. Про це свідчать залишки масштабних руйнувань і численні поховання жертв. Тому попередній губернатор (Ганна Коваленко. – Авт.) розпорядилася встановити флагшток на території цитаделі. Хоча, чесно кажучи, я був проти …

– Чому? – цікавимося у глави громади.

– Тому що вибрали абсолютно невдале місце – за деревами і кущами. Я пропонував встановити флагшток або на колі, що на в’їзді в Батурин, або на території палацу гетьмана Кирила Розумовського. Звідти прапор було б видно навіть на трасі міжнародного значення.

Спорудження флагштока займалося управління капітального будівництва Чернігівської ОДА. Роботи виконували представники ТОВ «Буденергомонтаж» (зареєстрованого в Славутичі, Київської області. Тендер на проведення робіт воно виграло 29 червня). У Батурині будівельники жили в гуртожитку, що належить музею-заповіднику (про це подбав мер Батурина).

Підрядники підготували площу (її розмір – понад 600 м2), залили фундамент, змонтували і встановили металевий каркас, підключили об’єкт до електромережі, поклали гранітну плитку. Їх роботу перевіряв губернатор Чернігівщини В’ячеслав Чаус.

Флагшток з прапором площею 24 (!) квадратних метра став одним із знакових патріотичних об’єктів на Чернігівщині.

– Леонід Леонідович, хто тепер буде «шефствувати» над флагштоком? – запитуємо у голови Батуринської територіальної громади.

– Це буде вирішуватися на обласному рівні. Його передадуть на баланс заповідника «Гетьманська столиця» або міської ради.

– Якщо передадуть вам, чи вистачить у вас ресурсів на обслуговування флагштока і підтримання благоустрою?

– Щось вигадаємо. Адже біля найбільшого на Чернігівщині прапора має бути повний порядок! Головне, щоб не відверталася держава. І щоб не повторилася ситуація, як з палацом Розумовського. Його реставрували з 2003 по 2008 рік. Результати були чудові. Але влада змінилася – і два флігелі на території палацу так і залишилися недобудованими …

gorod.cn.ua, Ольга Іванченко, «Гарт» №35 (3047) від 26 серпня 2021

Джерело: mynizhyn.com
2021-08-27 13:02:03