Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

ХХ фестиваль «Сіверські музичні вечори» завершено

  • ХХ фестиваль «Сіверські музичні вечори» завершено
  • ХХ фестиваль «Сіверські музичні вечори» завершено
  • ХХ фестиваль «Сіверські музичні вечори» завершено
  • ХХ фестиваль «Сіверські музичні вечори» завершено
  • ХХ фестиваль «Сіверські музичні вечори» завершено
  • ХХ фестиваль «Сіверські музичні вечори» завершено

ХХ Міжнародний фестиваль класичної музики «Сіверські музичні вечори» завершився. Через обмеження, пов’язані з пандемією, фестиваль, відкритий ще у березні 2020 року, переривався. Але глядачі, щиро закохані у класику, з нетерпінням чекали на кожен новий концерт у рамках цього музичного форуму.

29 червня 2021 року на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру пролунали останні потужні акорди ХХ «Сіверських музичних вечорів» — фестивалю, присвяченого 250-річчю з дня народження Людвіга ван Бетховена. Академічний симфонічний оркестр «Філармонія» під орудою художнього керівника і головного диригента колективу, заслуженого діяча мистецтв України Миколи Сукача виконав два твори Бетховена — знамениту увертюру «Іменини» та Симфонію №5 до мінор.

Перед початком концерту від себе особисто, від імені голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко, від депутатського корпусу глядачів і артистів оркестру «Філармонія» привітала перший заступник голови облради Ніна Лемеш. Кажучи про фестиваль «Сіверські музичні вечори», вона зазначила: «Цей фестиваль дарує кожному із нас душу, дарує те світле, про що кожен мріє, ту музику, яку кожен глядач хочу чути і відчувати». Від обласної ради – пам’ятний подарунок.

Увертюра «Іменини» відкрила концерт. Також у першому відділенні разом із оркестром «Філармонія» лауреат міжнародних конкурсів, відомий піаніст Єгор Єгоров представив глядачам Концерт для фортепіано з оркестром №21 до мажор Вольфганга Амадея Моцарта. Іноді Концерт для фортепіано з оркестром №21 мистецтвознавці порівнюють з яскравим літнім святом — життєствердним, веселим і, разом з тим, сповненим драматизму. Мистецьку ідею Моцарта, закладену в цей концерт — «і повеселити, і повчити» — віртуозно втілили оркестр «Філармонія» і соліст Єгор Єгоров.

«Коли досліджували, твори яких композиторів найчастіше виконують симфонічні оркестри, — каже Микола Сукач, — то були названі Моцарт і Бетховен; тож саме у цьому концерті у нас і звучать їхні твори».

Симфонія №5 до мінор Бетховена прозвучала у другому відділенні концерту. Симфонія, присвячена, зокрема, графу Андрію Розумовському, вважається найпопулярнішою у творчому спадку композитора. Музикознавці відзначають: в ній сконцентрований власне бетховенівський стиль, яскраво втілена сама ідея його творчості — «через боротьбу до перемоги».

Симфонія №5 поставила не крапку — це був величний знак оклику у складній, але непересічній історії ХХ Міжнародного фестивалю класичної музики «Сіверські музичні вечори».

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

01.07.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова