Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Гуртожитки у Ніжині: реальні історії студентського життя

Життя у студентському гуртожитку – це особливий досвід, який запам’ятовується надовго. Одні згадують його з теплотою, інші – з легким тремтінням. Проте одне очевидно: це не лише місце для сну, а й простір для знайомств, випробувань і навіть дружби на все життя. Як насправді живеться у ніжинських гуртожитках? Журналісти MYNIZHYN зібрали три чесні відгуки студентів, які діляться своїми спостереженнями про плюси та мінуси такого житла.

*Імена не вказуємо, щоб зберегти анонімність, але їхній досвід – реальний.


Проживши 5 років у гуртожитку, можу детально розказати про його плюси і мінуси.

Серед переваг: доступна вартість (якщо порівнювати з орендою квартири), комфортне розташування (близько як до університету, так і до площі). Якщо створити самостійно комфортні умови, то в кімнатах може бути досить затишно. Соціальна складова теж важлива (якщо треба щось серед ночі: мівінка чи таблетка від голови, то з великою імовірністю, можна це знайти). Окрім цього, гуртожиток дає можливість познайомитися з великою кількістю людей, які в перспективі можуть стати друзями.

Мінусів теж чимало: відсутність гарячої води, холод в кімнатах, проблеми з проводкою у багатьох блоках (у кожній кімнаті, де жила, доводилося міняти розетки). Інколи може бути досить шумно (не завжди сам обираєш, коли заснути чи прокинутися). Відсутність власного простору, якщо кімната розрахована на 3-4 людини.

Проживання в гуртожитку має як плюси, так і мінуси, але для мене це був корисний досвід.

Гуртожитки у Ніжині: реальні історії студентського життя фото №1
Гуртожитки у Ніжині: реальні історії студентського життя фото №2
Гуртожитки у Ніжині: реальні історії студентського життя фото №3

Життя в гуртожитку – це особливий досвід, який залишає незабутні враження.

Перші чотири роки я проживав у третьому гуртожитку НДУ, де була коридорна система. Це означало, що ми ділили коридор з багатьма сусідами, і це створювало певну атмосферу спільності. Душ знаходився на першому поверсі, і, зізнаюся, це було не завжди зручно, особливо в години пік, коли всі поспішали на заняття.

Проте, незважаючи на деякі незручності, я пам’ятаю, як ми разом з сусідами організовували спільні вечірки, обговорювали навчання та ділилися враженнями про життя. Це був час, коли ми всі були молодими, енергійними і готовими до нових пригод.

Зараз я живу в четвертому гуртожитку НДУ з блочною системою. Це зручніше: у нас є окремі кімнати з душем і туалетом. Ми можемо закривати двері, коли хочемо побути наодинці. Але, з іншого боку, я відчуваю, що атмосфера стала менш живою. Можливо, це пов’язано з тим, що ми менше спілкуємося один з одним, адже кожен з нас має свій простір. Або це вже втомило, якщо бути чесним.

Загалом, життя в гуртожитку – це досвід, який навчив мене цінувати спільноту, але також дав можливість насолоджуватися особистим простором. Хоча я вже не відчуваю тієї ж емоційної насиченості, що була раніше, я все ще вдячний за всі моменти, які я пережив у гуртожитку.

P.S. Взагалі гуртожиток – це не місце, а люди, які там проживають, тож це дуже цінний соціальний досвід на все життя.


Життя в гуртожитку – це досвід, який відкрив для мене нову сторінку студентського життя.

З перших днів відчувалася дружня атмосфера, де кожен студент підтримував один одного, що в психологічному плані сприяло як навчальним зусиллям, так і особистісному розвитку.

Однією з найбільших переваг гуртожитку є його зручне розташування: всього за кілька хвилин ходьби знаходяться як університетські корпуси, так і різноманітні магазини. Це дозволяє економити час на дорозі до університету та поході за покупками або у справах.

Також можу виділити привітний персонал та адміністрацію, які завжди допоможуть у вирішенні проблем, якщо вони виникнуть.

Життя в гуртожитку, безумовно, супроводжувалося певними труднощами. Обмежений простір, проблеми з водопостачанням (вода на 9 поверсі за графіком), відсутність ремонту та гарячої води в блоках створюють певний дискомфорт.

На противагу, варто відзначити ту атмосферу, яка панує серед студентів. Кожен мешканець, незалежно від спеціальності чи курсу, вносив свій вклад у створення унікальної і затишної спільноти. Вечірні розмови за чашкою чаю, спільне приготування їжі, обговорення актуальних подій чи просто роздуми про життя – все це робило гуртожиток справжнім місцем, де можна було не тільки знайти друзів, а й відчути підтримку в будь-якій ситуації.

Проживання в гуртожитку має як свої переваги, так і певні виклики, які зазвичай нівелюються низькою місячною платою і постійними намаганнями покращити умови проживання. Загалом, це корисний досвід, який допомагає студентам стати більш самостійними та відповідальними.

Життя в гуртожитку – це справжня школа самостійності. Це місце, де студенти вчаться адаптуватися до будь-яких умов, цінувати комфорт і водночас знаходити радість у простих речах – спільних чаюваннях, розмовах до ранку чи підтримці друзів у складні моменти.

Кожен сам вирішує, що для нього важливіше – комфорт чи атмосфера студентського життя. Але ті, хто пройшов через гуртожиток, точно не забудуть цей досвід.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Як повідомляв MYNIZHYN,  станом на 1 січня 2025 року в Ніжині зареєстрували понад 57 тисяч транспортних засобів. 

Олександра Воронуха
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
Telegram
Viber
Facebook
Instagram
Youtube


Джерело: mynizhyn.com
2025-02-18 10:52:53