Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Грудки волосся в руках: чому після перенесеного Covid-19 може випадати волосся

Кожен другий пацієнт, який перехворів на коронавірус, відчуває дискомфорт від активного випадіння волосся. Це відбувається вже через 3-6 тижнів після одужання.

Про це розповіла трихолог, дерматолог Юлія Цекова у соціальних мережах. За її словами, активність випадіння волосся ніяк не пов’язана з тяжкістю перенесеної інфекції. Якщо людина перехворіла легко, немає жодної впевненості, що ця проблема не з’явиться.

– Найактивніше випадіння спостерігається у жінок у віці 45+. Чоловіки також схильні до постковідного випадіння, але вони менше звертаються по допомогу, – каже лікар.

Після коронавірусу випадіння волосся часто може бути агресивним та активним. Іноді це може бути до 60-70% від загальної маси волосся.

Цекова стверджує, що цей процес супроводжується триходинією – захворюванням коренів волосся і почуттям печіння або стягнутості шкіри.

Причини появи випадіння

Основні причини постковідного випадіння волосся:

  • припинення поділу клітин у зоні росту фолікула через загальну інтоксикацію;
  • порушення роботи мікросудин, що живлять цю зону.

Воно може тривати у середньому 2-3 місяці, потім ріст волосся може самостійно відновитися. Це може статися за умови повноцінного відновлення системи кровообігу і відсутності ускладнень після перенесеної хвороби.

З випадінням волосся після коронавірусу необхідно звернутися до компетентного трихолога, який надасть консультативну допомогу, а також лабораторну діагностику і, за необхідності, допомогу суміжних фахівців: невролога, ендокринолога, послуги УЗД, кардіолога тощо.

Джерело: Юлія Цекова Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-11-12 17:04:52

Магазин Автозапчастин м.Ніжин