Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Гроші за вакцинацію офлайн: стало відомо, коли можна буде отримати тисячу гривень


Гроші за вакцинацію офлайн: стало відомо, коли можна буде отримати тисячу гривень

З 19 грудня в Україні набула чинності програма єПідтримка, яка дозволяє вакцинованим громадянам країни отримати тисячу гривень.

Ці кошти можна буде витратити на спорт, придбання книг або подорожі, а після нового року пенсіонери також зможуть купити ліки. Для отримання грошей необхідно зареєструвати сертифікат вакцинації в додатку Дія, а також оформити цифрову картку в одному з банків-партнерів.

Докладніше про те, яким чином можна взяти участь у програмі єПідтримка в тому випадку, якщо у вас немає смартфона або не встановлена Дія читайте у матеріалі Фактів ICTV.

Відгуки українців про єПідтримку

Одним із перших у програмі єПідтримка взяв участь Владислав Кононов. За його словами, він зареєструвався в Дії і через кілька годин після виконання кількох простих маніпуляцій гроші було зараховано на рахунок.

– Для працюючого населення – це гарна ідея. А ось для людей похилого віку це радше стане проблемою. Адже їм потрібні не лише ліки, а й їжа, комуналка. Та й у принципі – яка бабуся у 80 років завантажувати Дію? Для неї – це тяжко, – вважає Кононов.

З подібною проблемою зіткнулася пенсіонерка із Дніпра на ім’я Наталія. У жінки є сертифікат вакцинації – вперше вона щепилась ще у серпні, а вдруге – через місяць.

При цьому фінансову допомогу жінка отримати не може, оскільки не може самостійно встановити Дію та внести необхідні дані.

– Я не знаю, як зробити, щоб з’явилася Дія. Гроші ніколи зайвими не бувають, я б або книг купила, або ліків, бо є потреба. Може, навіть на фітнес пішла б, – зазначила пенсіонерка.

Оформлення грошової допомоги офлайн

В свою чергу у міністерстві економіки та банках партнерах пояснили – обіцяну тисячу гривень отримають усі. На даний момент розпочався лише перший етап, у якому беруть участь саме ті вакциновані українці, у яких встановлено Дію та оформлено електронну банківську картку.

На сьогоднішній день гроші можна отримати на карти шести банків – Монобанк, ПриватБанк, УкргазБанк, Укрзанбанк, ОщадБанк, А-банк та АльфаБанк. У пілотному режимі також працюють ще 10 фінансових установ, які вже найближчим часом мають приєднатися до участі у програмі.

У свою чергу, в офісі президента запевнили – пенсіонери та інші громадяни, які з різних причин не можуть отримати гроші в електронному форматі, вже розробляється альтернативний спосіб їх зарахування.

Він має запрацювати у другій половині січня. Крім того, після нового року планується розширення категорій товарів, на які можна витратити гроші.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-12-20 20:38:38

Магазин Автозапчастин м.Ніжин