Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Гроші чи ліки: заради чого хочуть легалізувати канабіс в Україні

Гроші чи ліки: заради чого хочуть легалізувати канабіс в Україні

В Україні вже кілька років активно триває дискусія щодо легалізації медичного канабісу. Верховна Рада днями розглянула скандальний законопроект і відправила його на доопрацювання. В залі не знайшлося достатньої кількості голосів.

Навіть серед монобільшісті «слуг» не було одностайності, деякі з них голосували проти, або ж просто не прийшли на засідання. Не підтримали цей законопроект чи утрималися при голосуванні й деякі інші фракції парламенту. І на те були вагомі причини.

Хоча в соцмережах після голосування і відправлення законопроекту на доопрацювання почалося цькування тих, хто його не підтримав.

Досить розлого прояснив ситуацію народний депутат від Чернігівщини і перший заступник голови парламентського комітету з питань здоров’я нації Валерій Дубіль на своїй сторінці у Фейсбук.

Він не проти використання медичного канабісу, а проти прийняття закону в такому вигляді. На думку Валерія Дубіля, достатньо Кабміну прийняти постанову, включивши тетрагідроканнабінол в перелік речовин з обмеженим доступом, і хворі матимуть ліки. (кілька років тому подібним чином пропонували легалізувати медичний канабіс в асоціації медичного канабісу, – ред.).

Гроші чи ліки: заради чого хочуть легалізувати канабіс в Україні

Нардеп вважає, що у запропонованому проекті закону багато спірних і непродуманих норм. Він ставить під сумнів державний контроль над конопельними плантаціями і приводить сумний приклад безладу з видобуванням бурштину, вирубуванням лісів, тощо.

«В Україні виробляють та використовують ліки з вмістом наркотичних речовин і ми маємо розвинену законодавчу базу з регулювання обігу наркотичних речовин та розробки, виробництва та використання ліків на їх базі. Не треба маніпулювати важкохворими прикриваючи по-суті створення неконтрольованої бізнес індустрії на території України!», — зазначив народний депутат.

Противники цього закону, говорили про те, що спекулюючи хворими людьми через парламент проштовхують певні бізнес інтереси, за якими стоять великі гроші. Зокрема, про це сказав «слуга народу» Максим Бужанський, пише видання «DW». На думку депутатки з фракції «Довіра» Лариси Білозір, питання про легалізацію канабісу в Україні порушується для того, аби українські виробники могли в промислових масштабах вирощувати канабіс і експортувати його в європейські країни.

«Не треба прикриватися онкохворими дітьми, тому що це непорядно, тому що це не про них. Це можна підзаконкою дозволити і уряд може це зробити отак от, одним указом. Це про те, про великі гроші, про те, щоб могли заробляти кошти», — вважає Білозір.

Так, в деяких країнах Європи та світу медичний канабіс почали легалізувувати, але зовсім недавно, пройшовши довгий і тернистий шлях. Так, в Німеччині – з 2017 року, Канаді – з 2018 року.

У листопаді 2018 року Комітет експертів ВООЗ з наркотичної залежності (ECDD) визнав шкоду для здоров'я, яку несе канабіс, але при цьому  визнав і його потенціал для терапевтичного та наукового використання.

Довідково:

За даними вчених, канабіс має 2 основні компоненти – тетрагідроканабінол (ТГК), що має психоактивну наркотичну дію, а також канабідіол, якому приписують як раз лікувальні властивості. Медичний канабіс – це не лише коноплі з низьким вмістом наркотичної сполуки ТГК, а й ті, де відсоток тетрагідроканабінолу високий.  Адже застосування різних канабіноїдів та їхній вплив на людський організм відрізняються і продовжують вивчатися науковцями різних країн.

Головне фото — ілюстративне.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
14.07.2021

Залишити відповідь