Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Громаду на Чернігівщині збентежили снігові блохи

Громаду на Чернігівщині збентежили снігові блохи

Відлига наприкінці зимового періоду нинішнього року зумовила активізацію життєдіяльності снігових бліх, яких можна було побачити на території с. Левковичі по вул. Тракторна Михайло-Коцюбинської ТГ Чернігівського району. Їхня поява стурбувала місцевих жителів.

Снігова, або глетчерна блоха (лат. Desoria saltans) – дрібна ногохвістка з сімейства Isotomidae. Дорослі особини сягають завдовжки 1,5-2,5 мм, тіло покрите волосками, забарвлення тіла чорне.

Назву «блоха» дано цій комасі за здатність стрибати, як інші колемболи. Зі звичайними блохами, які селяться в шерсті тварин і харчуються їхньою кров’ю, снігові мають мало спільного. Вони схожі на них лише зовні, але це, мабуть, єдина схожість. В іншому все зовсім інакше.

Найбільш сприятливими для цих комах є температури від -10 до +10 градусів. Вони виносять заморожування й оживають при відлизі. Живляться кріонітом (суміш хвойного пилку, частинок ґрунту та інших органічних і мінеральних компонентів), залишками рослин, а також водоростями роду хламідомонада.

Ні люди, ні їхнє житло цих комах не приваблюють, оскільки снігові блохи живуть у дикій природі, а в теплі взагалі швидко гинуть. Посіви їх також абсолютно не цікавлять. Вони зазвичай не віддаляються від водойм або болотистих ділянок, їм потрібен прохолодний і вологий ґрунт. І все ж обов’язкова умова для їхньої повноцінної життєдіяльності – це наявність зими та відлиги. До речі, розмножуються представники цього сімейства саме в зимовий період, відкладаючи свої яйця (вони мають помаранчевий відтінок) просто в сніг або навіть у лід.

Загалом цей вид не становить загрози для рослин або людей. А з настанням весни снігові блохи зникнуть – сховаються глибоко в землю.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

03.03.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова