Місто і регіон

Громадська рада запропонувала кандидатуру “Почесного громадянина Ніжина”

Громадська рада пропонує нагородити відзнакою почесного громадянина міста Володимира Хейбаровича Мамедова. Приймаючи до уваги вік, заслуги перед містом та перебування на посаді депутата міської ради незмінно, починаючи з 4 скликання, Рада одноголосно підтримала кандидатуру Володимира Мамедова, якому в цьому році виповнюється 70 років.

До речі, нещодавно у Ніжині з друку вийшла книжка «Закохані у футбол» авторства Володимира Мамедова та Людмили Єрмової. У цьому виданні викладена історія розвитку футболу в Ніжині. У ньому «викарбувані» імена людей, які всі ці роки докладали зусиль для розвитку цього виду спорту в місті – дитячого, дорослого та ветеранського футболу.

ХТО МОЖЕ СТАТИ ПОЧЕСНИМ ГРОМАДЯНИНОМ НІЖИНА

Звання почесного громадянина присвоюють враховуючи світову та вітчизняну практику відзначення видатних осіб, історичні традиції, з метою прижиттєвого вшанування та відзнаки особистостей, які зробили вагомий внесок в розвиток міста Ніжина. Згідно ст. 166 статуту Ніжина відзнаку почесного громадянина можуть отримати, ніжинці та інші особи, які відзначились самовідданим служінням громаді міста Ніжина або доброчинною діяльністю задля блага громади, зробили значний особистий внесок у соціально-економічний розвиток міста, підвищення добробуту мешканців громади міста, примноження культурних, духовних надбань та інших цінностей громади міста, зміцнення місцевого самоврядування і демократії, можуть бути нагороджені Почесними відзнаками територіальної громади м. Ніжина.

Розглядом кандидатур займається спеціальна експертна рада. Саме ж звання присвоюється рішенням сесії міської ради.

Право висування кандидатур претендентів на звання «Почесний громадянин міста Ніжина» належить: міському голові; Раді Почесних громадян міста; постійним комісіям міської ради; членам територіальної громади міста – фізичним та юридичним особам, трудовим колективам, зборам громадян, громадським організаціям.  Самовисування на звання «Почесний громадянин міста Ніжина» не розглядаються.

ЩО ОТРИМУЮТЬ ПОЧЕСНІ ГРОМАДЯНИ

Люди, які удостоюються цього звання отримують від міської ради посвідчення, диплом та нагрудний знак Почесного громадянина міста відповідно до Положення про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Ніжина».

Окрім цього, почесні громадяни нашого міста отримують міську стипендію у розмірі трьох мінімальних зарплат щорічно. В разі смерті особи, удостоєної звання «Почесний громадянин міста Ніжина», виплата стипендії здійснюється вдові (удівцю) довічно.

Всі особи, удостоєні цього звання входять до Ради Почесних громадян міста, яка є громадським дорадчим органом при міському голові. Рада Почесних громадян міста може: ініціювати розгляд питань міською радою та її виконавчими органами.

Їм гарантується поховання з відповідними почестями на почесному кварталі одного з міських кладовищ (за бажанням рідних) за рахунок коштів міського бюджету та після смерті за рахунок коштів міського бюджету встановлюються меморіальні дошки на будівлях, пов’язаних з життям та діяльністю цих осіб.

У 2015 році звання почесного громадянина Ніжина отримав настоятель Собору Всіх Святих отець Сергій Чечин. Священник уже дуже тривалий час всіляко допомагає воїнам АТО та їх сім’ям. А для того, щоб передати посилки нашим солдатам особисто в руки та помолитись за них, постійно їздить на схід країни, безпосередньо на лінію фронту.

ПравдаТУТ

Джерело: Уездные новости
12.01.2018

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Залишити відповідь

Войти с помощью: 
Close