Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Громадам Чернігівщини передали землі сільськогосподарського призначення: що це означає

Громадам Чернігівщини передали землі сільськогосподарського призначення: що це означає

4 грудня кільком громадам області, зокрема Варвинській, Вертіївській, Плисківській, Мринській та іншим, передано землі державної власності.

Що це означає і які переваги разом із землями отримали громади, журналісти ЧЕline поцікавились у депутата Чернігівської обласної ради Ірини Грозенко.

Ці запитання виникли, бо в кількох територіальних громадах області є землі державної власності сільськогосподарського призначення, за які громади не отримували жодного прибутку.

«Через те, що держава переклала дуже багато своїх повноважень на плечі територіальних громад, упродовж останніх років всі асоціації, які є в державі, асоціації органів місцевого самоврядування порушували це питання, щоб, окрім повноважень, передали й ресурс, завдяки якому можна ці повноваження виконувати», – пояснює Ірина Грозенко.

Президент України Володимир Зеленський, перебуваючи з візитом у Качанівці, підписав указ, згідно з яким землі державної власності сільськогосподарського призначення передаються в комунальну власність територіальних громад.

«Це дасть додаткове джерело наповнення місцевих бюджетів, тому для громад має надзвичайно важливе значення. Громада ці землі може використовувати за своїм призначенням: або здавати в оренду, або залучати інвестора для відкриття того чи іншого бізнесу. Тобто це ще одне джерело наповнення бюджету», – зазначила Ірина Грозенко.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

14.12.2020
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова