Україна і світ

Гройсман звернувся до Зеленського: у децентралізації хаос, потрібен діалог з громадами

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман (2016-2019 років) заявив, що у реформі децентралізації зараз існує хаос і абсурд, який породили сумнівні рішення про оптимізацію районів і невизначеність повноважень різних рівнів влади.

Сама ж реформа стартувала в 2014 році і була визнана усіма міжнародними партнерами України найбільш успішним перетворенням.

Про це чиновник заявив в ефірі одного з телеканалів.

– Тепер лише розумний діалог з громадами та представниками місцевого самоврядування дозволить завершити реформу правильно і в інтересах громадян, – наголосив політик.

Він закликав всі зацікавлені сторони, а зокрема президента Володимира Зеленського налагодити діалог з громадами, як єдиний спосіб правильно завершити реформу.

– Я до цієї реформи маю особливе ставлення, але, вважаю, що останні 10 місяців – це втрачений для реформи час. Треба було правильно оптимізувати райони та об’єнати громади, – сказав Володимир Гройсман.

Він нагадав, що за час втілення реформи – протягом останніх п’яти років – не було ні конфліктів, ні резонансних подій. Натомість зараз намітилися прямі прояви хаосу. Особливо в контексті розподілу районів, в якому багато експертів бачать втрату набутих місцевим самоврядуванням можливостей.

– Саме тому, я звертаюся до всіх – і до президента. Пане президенте, зверніть увагу на децентралізацію, на діалог з місцевими органами влади.

Поспілкуйтеся про те, як завершити спокійно і правильно всю систему, щоб мати ефективне місцеве самоврядування, ефективну центральну владу і нагляд, – звернувся колишній прем’єр.

Гройсман додав, що перший етап реформи надав місцевій владі можливості – передусім в фінансовому плані.

Місцеві бюджети зросли в 4 рази. І це дозволило отримати в громадах доступ до освіти, медицини. Наразі постало питання зацікавленості місцевої влади у розвитку локальної економіки, тому що на місцях краще розумію як витрачати кошти.

Глава фракції Слуга народу Олександр Корнієнко заявив, що у них є план того, як провести реформу децентралізації до місцевих виборів в Україні.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV

Теги
Close