Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Новини Чернігова

Грип насувається: чи варто робити щеплення та кого держава планує вакцинувати безкоштовно

Епідемія грипу на Чернігівщині може розпочатися вже у жовтні. Про це розповіли в обласному управлінні охорони здоров´я. Запобігти хворобі може щеплення. Про профілактику знають і чернігівці.

«У нашій країні епідемія коронавірусу, тому треба прищеплюватися».

«З огляду на те, що в нас зараз, крім грипу, ще й ковід, то це неодмінно треба, щоб мінімізувати хворобу. Цього року планую вакцинуватися».

«Навіть не буду планувати це робити. Я не можу вам відповісти, захищає чи ні. Я вважаю, що більше захищає, віриш ти в це чи ні. Якщо віриш, отже, захищає, якщо ні – то ні».

Лікарі кажуть, що ті, хто планує прищеплюватися, можуть робити це вже у вересні. Адже імунітет формується впродовж трьох-чотирьох тижнів після вакцинації.

«На тлі пандемії коронавірусу в Україні і по всьому світу можливий більш ускладнений перебіг цієї інфекції, якщо вона супроводжуватиметься ще й нападом грипу. Тому особисто я сам вакцинуюся щорічно від грипу та прищеплюю свою родину»,- Володимир Пулін, заступник начальника управління охорони здоров´я Чернігівської ОДА.

Препарати вже почали завозити до комунальних аптек області. Вартість становитиме орієнтовно триста гривень. Однак вакцину від грипу доведеться купувати, адже держава не забезпечує нею медичні заклади.

«Вакцинація від грипу не входить до переліку обов´язкових щеплень. Тому вона не забезпечується державою. Держава забезпечує лише ті вакцини, що входять до календаря щеплень. Але на сьогодні Міністерство охорони здоров´я проводить роботи щодо закупівлі вакцин і щеплення медичних працівників, які працюють із хворими. І не тільки з хворими на COVID-19, а й з усіма іншими. Тобто медиків первинної ланки, які спілкуються з хворими на ГРВІ, грип і таке інше»,- Володимир Пулін, заступник начальника управління охорони здоров´я Чернігівської ОДА.

Особливо щеплення необхідно робити тим людям, які входять до груп медичного та епідемічного ризику. Зокрема це люди старшого віку.

«У нас в області людей віком старше 65 років, які входять до групи ризику, приблизно 20 тисяч. Це хворі на діабет, важку серцево-судинну патологію, є інші ендокринні захворювання»,- Володимир Пулін, заступник начальника управління охорони здоров´я Чернігівської ОДА.

Також у групі ризику діти віком від пів року до п´яти. Варто прищеплювати й школярів, оскільки вони постійно перебувають у колективі, для них є значна загроза захворіти.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

10.09.2020
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова