Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Гребенюка, засудженого за розгін чернігівського Євромайдану, поновили на посаді

Гребенюка, засудженого за розгін чернігівського Євромайдану, поновили на посаді

Феміда поновила на посаді колишнього заступника начальника Головного управління МВС в Одеській області Едуарда Гребенюка, раніше засудженого на 3 роки умовно за розгін наметового містечка активістів чернігівського Євромайдану.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на рішення Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК) від 11 серпня.

Під час Євромайдану Едуард Гребенюк був заступником начальника ГУ МВС – начальником міліції громадської безпеки в Чернігівській області. З 8 травня по 27 жовтня 2014 року він обіймав таку ж посаду в Одеській області.

У лютому 2018 року Верховний Суд визначив: Гребенюк безпосередньо причетний до силового розгону 25 листопада 2013 року Євромайдану в Чернігові.

За незаконне перешкоджання проведенню мітингів і зібрань полковника міліції  засудили до 3 років в'язниці умовно. До того ж, Гребенюка звільнили з «органів» і включили до реєстру люстрованих осіб.

Він оскаржив це рішення. ОАСК скасував люстрацію. Судді поставили під сумнів твердження, що Гребенюк сприяв узурпації влади Януковичем і порушував права і свободи громадян. Відтак, звільнили з МВС його незаконно.

ОАСК ухвалив: негайно відновити Гребенюка на посаді, сплатити йому 680 тисяч гривень за вимушений прогул та видалити дані про нього з реєстру люстрованих осіб.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
26.08.2021

Залишити відповідь