Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Грайте, щоб зберегти ясність розуму: експерти назвали ігри для покращення когнітивних функцій


Експерти пропонують людям віком 50+ грати в шахи, Го, розгадувати судоку і освоїти стратегічні комп’ютерні ігри, де треба щось будувати чи перемагати супротивника. Ці п’ять стратегічних ігор допоможуть зберегти когнітивні функції.

З роками людина помічає зниження когнітивних функцій – гірше запам’ятовується щось нове, забувається те, що знав, здавалося б, з юності. Важче стає зосередитися, прийняти рішення, зробити правильний вибір.

П’ять ігор для літніх людей

Одні, помічаючи в собі ці малоприємні зміни, впадають у відчай, замикаються, обривають зв’язки з однолітками. А даремно. Бо експерти радять в такому випадку грати. Ні, не в азартні ігри, а в стратегічні.

Зараз дивляться

Так, фізіолог Девід Томпсон виокремлює п’ять ігор, які, на його думку, не просто відволічуть від похмурих думок і депресивного настрою, а й покращать когнітивні функції. Особливо це актуально для людей віком 50+.

– Стратегічні ігри чудово впливають на наше когнітивне функціонування та зменшують стрес, – говорить Томпсон.

До свого списку він зарахував не тільки настільні ігри і головоломки, а й відеоігри і комп’ютерні стратегії.

Гра в шахи – розумове тренування

Шахи чи не найстаріша гра. Вона корисна, зокрема, й тим, що закріплює навички вирішення проблем, покращує пам’ять та концентрацію.

– Це справжнє розумове тренування, навчання протистояти супернику та зберігати спокій та зосередженість, – наголошує фізіолог.

Дослідження показали, що регулярна гра в шахи може покращити когнітивні функції.

Гра в Го розвиває стратегічне мислення

У цю давню китайську гру грають понад 2500 років. Грати в Go неймовірно просто , але для цього потрібне глибоке стратегічне мислення, яке неначе відсуває на другий план усі турботи сьогодення. Мозок працює лише на виконання поставленого завдання.

Граючи, розміщуючи камінці на сітці, гравці повинні спробувати захопити найбільшу площу дошки. Для цього потрібне творче й абстрактне мислення, а також прагнення бути на крок попереду суперника.

У цій грі особливо цінується терпіння, що створює майже медитативний досвід.

Судоку вимагає логічного мислення

Ті, хто добре знає судоку, пояснять, що гра-головоломка, заснована на числах, вимагає ясного логічного мислення.

Доведено, щоденне розгадування головоломок покращує такі когнітивні здібності, як пам’ять, зосередженість і здатність вирішувати проблеми.

Судоку можна розгадувати і в довготривалій поїздці в поїзді, вона налаштує вас на більш розслаблений і спокійний стан.

Цивілізація VI – граємо в творця

Відеогра Civilization VI вимагає від гравців будувати цивілізацію з нуля – починаючи з давніх часів і просуваючись далеко в майбутнє.

Гравці – і містобудівники, і військові, і технологи.

Створене віртуальне місто треба перетворити на квітучий осередок краси і комфорту, де можна уникнути щоденного тиску  життя.

У StarCraft II керують арміями і виграють битви

StarCraft II — стратегічна гра в реальному часі, дія якої відбувається у футуристичному всесвіті, де гравці керують арміями, беруть участь у битвах із супротивниками.

Гра вимагає швидкого мислення, точного розрахунку часу та здатності приймати стратегічні рішення під тиском форс-мажорних обставин.

StarCraft II покращує просторове і критичне мислення.

Швидкий темп гри може здатися напруженим, і багато гравців, щоб досягти успіху в цій стратегії відсторонюються від побутових турбот і депресивних думок.

Одним словом, мозок працює – старість відступає.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: The Science Times

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-09-07 15:04:20