Україна і світ

ГПУ просить Вищу раду правосуддя відсторонити від посади голову Окружного адмінсуду

ВРП розгляне клопотання Генпрокуратури 20 серпня

Джерело: 112.ua

ГПУ просить Вищу раду правосуддя відсторонити від посади голову Окружного адмінсуду

Вища рада правосуддя (ВРП) 20 серпня розгляне клопотання Генеральної прокуратури (ГПУ) про відсторонення від посади голови Окружного адмінсуду Павла Вовка та ще двох суддів. Про це повідомляє прес-служба судової влади України на своїй сторінці в Facebook.

“До Вищої ради правосуддя надійшли клопотання заступника Генерального прокурора про тимчасове відсторонення суддів окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка, Ігоря Погрібніченко та судді Суворовського районного суду міста Одеси Івана Шепітки від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності”, – йдеться у повідомленні.

Розгляд зазначених клопотань призначено на 10 годину 20 серпня 2019 року.

Новини за темою: Питання про обрання Вовку запобіжного заходу поки не стоїть, – адвокат голови Окружного адмінсуду

Нагадаємо, 2 серпня Генеральна прокуратура України вручила підозри чотирьом суддям, які проходять по справі Окружного адміністративного суду Києва. Серед них – очільник ОАСК Павло Вовк.

26 липня представники НАБУ і Генпрокуратури прийшли з обшуками до Окружного адмінсуду Києва.

Згодом НАБУ оприлюднило записи розмов, імовірно, суддів Окружного адміністративного суду Києва, зокрема голови цього суду Павла Вовка і його заступника Євгена Аблова. Зазначені особи фігурують у справі про організацію винесення cвідомо неправосудних судових рішень і втручання в діяльність судових органів з метою створення штучних перешкод у роботі Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Мета цих дій – уникнення обов’язкового кваліфікаційного оцінювання.

Зі свого боку суддя Вовк назвав фальшивкою записи розмов, які опублікувало НАБУ.

Джерело: www.112.ua