Україна і світ

Горбатюк звинуватив ГПУ у руйнуванні механізму розслідування “справи Майдану”, Сарган все заперечує

Таку позицію Горбаютюк висловив у зв’язку із ліквідацією у структурі та штатному розписі управління спеціальних розслідувань ГПУ відділу криміналістичного супроводження попереднього розслідування та інформаційно-аналітичної роботи

Джерело: 112.ua

Горбатюк звинуватив ГПУ у руйнуванні механізму розслідування "справи Майдану", Сарган все заперечує

Начальник управління спеціальних розслідувань ГПУ Сергій Горбатюк звинуватив керівництво відомства у руйнуванні механізму розслідування справи про розстріли на Майдані Незалежності в 2014 році. Прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган заперечує цю інформацію, інформує “Громадське”.

Новини за темою: НАБУ допитало Луценка у справі учасника Євромайдану Бубенчика

Генеральний прокурор України Юрій Луценко наказав ліквідувати в Генпрокуратурі відділ криміналістичного супроводження попереднього розслідування та інформаційно-аналітичної роботи, що на думку Горбатюка, руйнує існуючий налагоджений механізм розслідування та призведе не лише до затягування, а й до знищення розслідувань.

Новини за темою: Горбатюк розповів, хто блокує розслідування справ Майдану в регіонах

“Спочатку Луценко ліквідував департамент, розділивши слідчих і прокурорів. Тепер виведе з керівництва Донського (нинішнього керівника групи прокурорів управління спецрозслідувань ГПУ Олексія Донського – ред.) і мене або когось з наших прокурорів і слідчих не призначить. А потім можна впливати на ці розслідування як завгодно. Крім того, рухатися ті провадження не будуть”, – зазначив Горбатюк.

Разом з тим, прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган у коментарі журналістам зазначеного ЗМІ спростовувала озвучену Горбатюком інформацію.

“Сергій Горбатюк зливає документи. Де результати роботи? Для Генерального прокурора України Юрія Луценка завершення розслідування у справах Майдану є терміновим. Луценко домігся вироку Януковича. Чому Горбатюк не почав процедуру заочного засудження Кусюка? (Сергій Кусюк – екс- “беркутівець”, який керував штурмом Майдану в грудні 2013 року і втік до Росії, – ред.)”, – зазначила Сарган.

Генпрокурор Юрій Луценко 8 серпня підписав наказ №39 про ліквідацію в структурі та штатному розписі управління спеціальних розслідувань ГПУ відділу криміналістичного супроводження попереднього розслідування та інформаційно-аналітичної роботи.

Замість ліквідованого відділу буде створено Управління організації та процесуального керівництва у кримінальних проваджень про злочини спеціальної категорії.

Спілка адвокатів Небесної сотні у відкритому зверненні до Луценка назвала ліквідацію Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури “згортанням розслідування справ Майдану”.

Джерело: www.112.ua