Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Гончарне коло, кузня та місце для поєдинків: на Чернігівщині облаштовують «середньовічне село»

Гончарне коло, кузня та місце для поєдинків: на Чернігівщині облаштовують «середньовічне село»

У Ніжині за грантові кошти створюють історико-культурний розважальний центр із умовною назвою «Середньовічне село».

Про це Укрінформу повідомив керівник ГО «Ніжинське археологічне товариство», кандидат історичних наук, доцент Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя Іван Кедун.

«При університеті в нас діє гончарна студія, є групи, які займаються історичним фехтуванням, стрільбою з лука, давніми ремеслами і промислами. І ось тепер ми вирішили все це об’єднати і створити центр відпочинку під назвою «Середньовічне…» або «Давньоруське село». Тут можна буде зліпити з глини давньоруську чашку, випити з неї квасу, приготовленого за старовинним рецептом, спробувати себе в ролі середньовічного коваля, вдягнути обладунки й спробувати пофехтувати, постріляти з лука, пометати списа, приготувати в давньоруській печі їжу», – розповів науковець.

Також у планах (якщо вистачить грошей) – нашити давньоруського автентичного вбрання, яке дасть відвідувачам змогу повністю зануритися в епоху Давньої Русі.

Кедун додав, що на території «села» поставлять гончарне коло та горн для випалювання кераміки, що дасть змогу проводити тут гончарні фестивалі. Будуть також кузня, лучний тир, місце для лицарських поєдинків і давньоруська хата з піччю, де й готуватимуть середньовічні страви.

«Середньовічне село» створюється за грантові кошти на території навчально-дослідної агробіостанції НДУ ім. М. Гоголя. Наразі під нього відведено близько 40 соток, але в майбутньому центр розширюватимуть. Добудувати першу чергу планують до серпня цього року.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
09.07.2021

Магазин Автозапчастин м.Ніжин

Залишити відповідь