Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Голови громад розповіли, яку користь винесли із засідання ради територіальних громад Чернігівської області

Голови громад розповіли, яку користь винесли із засідання ради територіальних громад Чернігівської області

Уперше цього року в Чернігові відбулося засідання ради територіальних громад Чернігівської області з актуальних тем. На розгляд виносили питання безпеки, проєкти регіонального розвитку, соціальний і медичний захист, питання будівництва в новому році спортивних майданчиків у громадах та інші.

Повідомили головам громад і важливу новацію. Уперше цьогоріч облдержадміністрація й обласна рада усвідомлено надали право розподілу частини субвенцій – громадам. Тобто кому і скільки грошей дістанеться, вирішуватимуть безпосередньо голови громад.

Інформації голови громад на засіданні почули багато, а ось яку користь винесли?

Валентин Бригинець, голова Козелецької громади, вбачає в таких зустрічах багато користі, адже вдалося з’ясувати чимало важливих питань.

«Такі зустріч потрібні, бо голови громад між собою спілкуються, діляться досвідом, є з ким порадитися. Почув корисну інформацію щодо субвенцій, інформацію за лінією ДСНС щодо пожежних нюансів. Також розглядали питання територіальної оборони. Отримали роз’яснення. Про виготовлення проєктної документації та використання субвенцій порушували питання», – у коментарі для ЧЕline зазначив він.

Натомість голова Варвинської громади Валентина Саверська-Лихошва розповіла про проєкти, які реалізовуватимуть у громаді у 2022 році.

«Це завершення ремонту загальноосвітньої школи в селі Журавка, ремонтуватимемо дороги, плануємо купити техніку для нашого комунального підприємства. І в нас є кілька водогонів, які нам треба зробити», – сказала голова громади.

А от Леонід Мисливець, голова Остерської громади, розповів не тільки про важливі питання, які обговорювали на засіданні, а й  про проєкти, в яких братиме участь громада.

Голови громад розповіли, яку користь винесли із засідання ради територіальних громад Чернігівської області

«Розглядали вісім питань. Одне з найбільш важливих – про організацію територіальної оборони. Друге питання – особливо важливе для громад, які мають дотаційний бюджет. Це розподіл коштів із державного бюджету для соціально-економічного розвитку, а також із Фонду регіонального розвитку. Там десь 132 мільярди гривень, які у 2022 році будуть спрямовані на нашу область, зокрема на індустріальні парки. А також питання співфінансування будівництва спортивних майданчиків. Це президентська програма. Зокрема наша громад дала пропозиції щодо двох спортивних майданчиків. Співфінансування становитиме 80% з державного бюджету, 10% з обласного бюджету, з місцевого також 10%. Зараз ми готуємо гарантійні листи на департамент молоді та спорту про те, що ми дійсно фінансуватимемо ці об’єкти в розмірі 10%.

Йшлося і про стан дотримання законодавства у соціальній сфері. Стосовно деяких громад були зауваження в цьому питанні. То будемо звертати на це увагу.

Тож найкорисніша інформація для нашої громади – це як будуть використовувати кошти з державного бюджету на соціально-економічний розвиток і використання коштів на будівництво спортивних майданчиків.

У питанні про територіальну оборону ознайомилися із законом – як буде організовуватися територіальна оборона на випадок вторгнення», – зазначив Леонід Мисливець.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

25.01.2022
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Магазин Автозапчастин м.Ніжин