Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Новини Чернігова

Голову ОДА Андрія Прокопенка закликають не знищувати санаторій на Чернігівщині ВІДЕО

Голову ОДА Андрія Прокопенка закликають не знищувати санаторій на Чернігівщині ВІДЕО

Сьогодні вранці в Чернігові відбулася прес-конференція на тему недопущення закриття дитячих санаторіїв «Пролісок» (Ніжинський район) та «Зелений Гай» (м.Чернігів).

Представники п'яти політичних сил обласної ради об'єдналися в єдиній думці та висловилися категорично проти ліквідації даних закладів.

Діючі депутати Чернігівської обласної ради від п'яти фракцій та журналісти різних регіональних видань зустрілися в прес-центрі «Деснянської правди», щоб обговорити можливе закриття дитячих оздоровчих закладів.

Санаторії можуть закрити через брак фінансування. Таку позицію займає Чернігівська ОДА на чолі з Андрієм Прокопенком, запевняють депутати. Вони ж в свою чергу хочуть зберегти санаторій.

Обласні депутати розповіли, що «Пролісок» є по суті єдиним закладом в області, де можуть оздоровлювати дітей шкільного віку. Його закриття не лише позбавить можливості в майбутньому проводити оздоровлення на території області, а й залишить без роботи великий колектив.

На фінансування санаторію «Пролісок» до кінця року потрібно до 4-х мільйонів гривень (хоча спочатку Департамент фінансів ОДА називав депутатам суму в 10-12 мільйонів). На бюджетній комісії знайшли фінансування, кажуть депутати, однак процес ліквідації закладу не зупинився. Більш того, колектив змусили писати заяви на звільнення за власним бажанням. Депутати запропонували варіанти збереження закладу, зокрема на умовах співфінансування з об`єднаними громадами.

Насамкінець депутати поставили своєрідний ультиматум голові Чернігівської ОДА Андрію Прокопенку. Народообранці дали очільнику області один тиждень на вирішення питання закриття санаторіїв та початку здорового спілкування між представниками всіх партій та діючої влади області.

Якщо ж на цей запит не послідує жодної адекватної реакції, депутати планують ініціювати скликання позачергової сесії облради та висловити недовіру до голови.

Сергій Сергієнко, фракція «Європейська Солідарність»:

Голову ОДА Андрія Прокопенка закликають не знищувати санаторій на Чернігівщині ВІДЕО

«Сьогодні ми зібралися, аби обговорити необмірковані дії зі сторони адміністрації області щодо скорочення дитячих закладів, які займаються питаннями лікування дітей. І хоч ми зараз зібралися говорити про санаторій "Пролісок", сутність питання насправді більш об'ємне. Адже водночас постає тема "Зеленого гаю", де ми лікували діток з туберкульозом. Є ганебна проблематика, і ми маємо її вирішувати.На сьогодні не в повній мірі фінансуються медичні заклади. І саме в цьому форматі постає питання закриття вищенаведених санаторіїв. Перше, що ми зараз маємо зробити – це відстояти ці заклади. Друге – вирішити, як зберегти та відновити їх діяльність».

Дмитро Блауш, фракція «Радикальна партія Олега Ляшка»:

Голову ОДА Андрія Прокопенка закликають не знищувати санаторій на Чернігівщині ВІДЕО

«Маємо розуміти, що зараз не 5 чоловік сидить, а близько 50, адже кожна за партій, представники яких сьогодні зібралися, має своїх депутатів в облраді. Тож це однозначно має бути сигнал і для губернатора, і для всієї діючої влади. Щодо ситуації. Сьогодні політика держави така: закриття, закриття, закриття. Все це через недолугу політику та брак коштів. Ситуація із закриттям санаторіїв є кричущою. І питання ж не тільки в оздоровленні дітей, але й в ліквідації близько сотні робочих місць. Це податки до місцевих бюджетів, це економіка та двигун нашої держави. Якщо губернатор нас не хоче слухати, то ми зараз маємо проводити такі прес-конференції та розповідати громаді про нагальні проблеми. Нікому не потрібно спілкування заради спілкування. Нам треба спілкування заради ефективного керування нашою областю».

Сергій Пащенко, фракція «Батьківщина»:

Голову ОДА Андрія Прокопенка закликають не знищувати санаторій на Чернігівщині ВІДЕО

«Вчора мав зустріч з Андрієм Прокопенко і одне з моїх питань, яке було задано йому: Що робимо з санаторієм «Пролісок»?. Губернатор чітко дав зрозуміти, що закриваємо. Головою обласної ради було створено спеціальну комісію, щоб зрозуміти, що ж там відбувається. Ми виїзджали на місце, потім збиралися з трудовим колективом санаторію. Потім зібралися в облраді, аби вирішити питання фінансування. Нас вводили в оману, казали, що кошти непідйомні. Департамент, який займається даним питанням наводив цифри в 10-12 млн грн, та коли ми почали розбиратися, то виявилось, що в ці цифри були закладені кошти на оздоровлення дітей, на їх харчування. А ми з вами знаємо, що в країні карантин і дітей там не може бути. В результаті сума виявилася значно меншою- 3,7 млн грн. І нам все-таки вдалося знайти ці кошти. Але в черговий раз депутатів обманули. Дану суму ціленаправили на розрахування трудового колективу. Під тиском адміністрації колектив написав заяви за власним бажанням. Ми не дамо закрити дані заклади. Більшість депутатів не голосувала за прийняття бюджету. Дуже прикро, що пан Прокопенко однією рукою начебто займається «Великим будівництвом», яке насправді не є його заслугою, а іншою – наказує ліквідовувати дитячі санаторії».

Ірина Грозенко, фракція «Наш край»:

Голову ОДА Андрія Прокопенка закликають не знищувати санаторій на Чернігівщині ВІДЕО

«Ми маємо відстоювати ці санаторії принаймні до 1 січня 2021 року, допоки наші ОТГ не стануть на ноги. Чому саме ОТГ? Бо вони не проти взяти на фінансування заклад «Пролісок» та заключити угоду про міжмуніципальне співробітництво, яке Законом, до речі, не заборонено. Кошти ми дійсно знайшли. Дуже прикро, що вони пішли не в тому напрямку».

Андрій Віротченко, фракція «Укроп»:

Голову ОДА Андрія Прокопенка закликають не знищувати санаторій на Чернігівщині ВІДЕО

«Як вже казали колеги, нами було ініційовано створення тимчасової комісії, головними питаннями для якої були: 1. Як знайти фінансування, 2. Перевірити господарську діяльність даного закладу. І хочу наголосити, що ці питання були вирішені. Ми активно спілкуємося з трудовим колективом закладу. Зокрема, нам відомо, що на відповідального за оподаткування санаторію «Пролісок» здійснюється тиск зі сторони керівництва управління охорони здоров'я. Цій жінці погрожують кримінальними справами за начебто якимось нераціональним використанням бюджетних коштів. В той же час працівників змушують писати заяви за власним бажанням. Саме тому ми зараз зібралися – донести до громади нагальні питання щодо функціонування дитячого санаторію «Пролісок»».

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook

 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
14.08.2020