Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Головний освітянин області розповів, чи будуть новорічні заходи в школах

Головний освітянин області розповів, чи будуть новорічні заходи в школах

На прихід Нового року з особливим нетерпінням очікують діти. Бо свято асоціюється з хорошим настроєм, смаколиками, веселими розвагами й подарунками. Але нинішні новорічні святкування будуть не такими, до яких звикли. Усе через коронавірус.

Тож чи відбудуться новорічні заходи в школах Чернігівщини, поцікавилися в Миколи Конопацького, начальника Управління освіти і науки Чернігівської ОДА.

«Нині кожен заклад визначає це самостійно, навіть кожен клас. До того ж, з 19 грудня забороняються масові заходи за участі більше ніж 20 учнів. Тож якщо новорічні заходи і відбуватимуться, то тільки покласно з дотриманням соціальної дистанції. Масових заходів не планується», – сказав Микола Конопацький.

Окрім того, уряд продовжив дію карантину, встановленого через COVID-19, до 28 лютого 2021 року. Про актуальні протиепідемічні заходи, зокрема й ті, що стосуються закладів освіти, йдеться в постанові Кабінету Міністрів № 1236.

Положення, зазначені в постанові, набувають чинності з 19 грудня 2020 року.

На період дії карантину, зокрема, заборонено:

відвідувати заклади освіти здобувачами освіти групами в понад 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти;

відвідувати заклади освіти здобувачами освіти, якщо на самоізоляції через контакт із пацієнтом із підтвердженим COVID-19 перебувають понад 50% здобувачів освіти та персоналу закладу;

проводити в закладах освіти масові заходи (вистави, свята, концерти) за участі дітей із більш ніж однієї групи/класу та за присутності глядачів.

Додатково до обмежувальних протиепідемічних заходів із 8 до 24 січня 2021 р. на території України заборонено відвідувати заклади освіти, незалежно від форми власності її здобувачами, крім закладів дошкільної освіти та спеціальних закладів освіти.

Під час карантину самоізоляції підлягають особи, які прибувають в Україну для навчання в закладах вищої освіти з держави або є громадянами (підданими) держав зі значним поширенням COVID-19. Ця норма не застосовується до осіб, стосовно яких немає підстав вважати, що вони були в контакті з хворою на COVID-19 особою.

Самоізоляції також підлягають ті, хто прибуває з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, АР Крим та м. Севастополя, крім осіб, стосовно яких немає підстав вважати, що вони були в контакті з хворими на COVID-19. Зокрема, ця норма щодо самоізоляції стосується:

осіб, які мають намір вступити до закладів освіти, розташованих на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі;

здобувачів освіти, які навчаються в закладах освіти, розташованих на території, де органи державної влади здійснюють свої повноваження в повному обсязі.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

17.12.2020
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова