Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

головні новини за 27 грудня 2023 року

Фото: Факти ICTV

В Україні планується збільшення масового виробництва 155-мм артилерійських боєприпасів та інших галузей ОПК.

Разом з тим, командувач ОСУВ Таврія, генерал Тарнавський стверджує, що 2024 рік стане важчим для України, ніж 2023.

Про ці та інші головні події 27 грудня в Україні та світі читайте в дайджесті на Фактах ICTV.

Зараз дивляться

Тарнавський: 2024 буде важчим

У 2024 році ситуація на полі бою може бути складнішою, ніж цьогоріч, заявив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ Таврія, бригадний генерал Олександр Тарнавський в інтерв’ю ВВС Україна.

– Я думаю, що наступний рік буде, можливо, ще важчим. Тому що ми повинні закінчувати ведення бойових дій і звільнення наших територій. І чим ближче до виконання цього завдання, головної мети – виходу на наші кордони, воно буде ще складніше, – сказав він.

За словами військового, РФ про це знає і буде робити все для того, щоб українські захисники не виконали це завдання.

– Тому, як кажуть, нам – удачі, ну а їм – вони свій вибір зробили. Тому я кажу, що рік буде важкий, – додав він.

Атаки РФ гранатами з хімречовинами

РФ з початку повномасштабної війни вчинила 465 атак боєприпасами, які споряджені отруйними хімічними речовинами. З них лише за грудень поточного року було зафіксовано 81 випадок.

Про це повідомив Генеральний штаб ЗСУ та зазначив, що динаміка застосування хімзброї зростає. Так, всього за один день 19 грудня Росія здійснила 8 таких атак.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

– Найчастіше ворог використовує гранати, такі як К-51, РГР та ручна газова граната Дрофа-ПМ, які скидає з БпЛА. Проте застосовуються і саморобні вибухові пристрої, споряджені речовинами подразнювальної дії. А також здійснюються артилерійські обстріли із вмістом хімічно небезпечних речовин, – йдеться у повідомленні.

Крім того, 14 грудня 2023 року було виявлено застосування нового типу спеціальних газових гранат РГ-ВО з вмістом невідомої хімічної речовини.

Масове виробництво 155-мм снарядів в Україні

Україна має наміри збільшити масове виробництво снарядів калібру 155-мм у наступному році. Проте все залежатиме від того, коли та в яких обсягах доставлять порох, заявив міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін під час зустрічі з журналістами 27 грудня.

– Ми почали розроблення снарядів 155-мм калібру, плануємо виробляти масово в наступному році. Але ми залежимо від порохів. Натовські порохи ми ніколи не виробляли, – зазначив міністр.

За його словами, Україна робить все можливе для підсилення власних оборонних підприємств. Наприклад, місцева влада намагається давати рівні можливості приватним і державним виробникам.

Зеленський та 100 підприємств з ОПК

На український оборонно-промисловий комплекс сьогодні працює близько 300 тис. осіб. ОПК стає продуктивним, як це і потрібно в умовах сучасної, технологічної війни, заявив президент України Володимир Зеленський за підсумками 27 грудня.

Глава держави розповів, що протягом дня мав велику зустріч із керівниками українських оборонних компаній, де були представлені понад 100 підприємств галузі.

Зеленський наголосив, що на 2024 рік Українська держава має “абсолютно чіткі цілі щодо артилерії і щодо дронів, і щодо ракет, і щодо броньованої техніки”. Так, одним з найбільших політичних результатів протягом поточного року глава держави назвав домовленість із партнерами, зокрема зі Сполученими Штатами, щодо спільного виробництва зброї.

Він також заявив, що у 2023 році компаніям українського ОПК вдалося втричі наростити виробництво зброї.

Детальніше про те, що сказав президент України після зустрічі з керівниками підприємств з галузі ОПК – читайте на Фактах ICTV.

Мінфін шукає кошти на додаткову мобілізацію

Очільник Міністерства фінансів Сергій Марченко заявив, що його відомство чекає на пропозиції від Міноборони та Генштабу ЗСУ щодо покриття витрат на додаткову мобілізацію.

— Я б дав можливість Генштабу разом із Міноборони знайти підходи в цьому питанні і запропонувати рішення, як бачать оптимізацію видатків чинних, бо ми виснажили наш внутрішній потенціал щодо фінансування військових потреб, – сказав Марченко.

Нині його відомство очікує більшої конкретики щодо планів мобілізації – тобто її масштабів та термінів, а також необхідних витрат для забезпечення цих потреб.

Міністр не виключив, що доведеться шукати можливості щодо додаткових доходів та джерел фінансування.

Окупанти розстріляли військовополонених ЗСУ

Поблизу Роботиного Запорізької області російські військові розстріляли трьох українських захисників. Наразі розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні.

За даними Офісу генерального прокурора, у грудні 2023 року військові РФ під час бойового зіткнення з Силами оборони України поблизу населеного пункту Роботине взяли у полон трьох українських захисників.

Через годину російські окупанти розстріляли наших воїнів. Це порушення статті 3 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими.

У соцмережах поширюють відео розстрілу трьох українських військовополонених. Попередньо відомо, що це сталося між Вербовим та Роботиним після бою. Воїни опору не чинили, їх просто поставили на коліна і розстріляли з автоматів окупанти.

Реєстр військовозобов’язаних Оберіг

Запланована робота з електронного реєстру військовозобов’язаних Оберіг завершена, його було збільшено на 750 тис. записів, розповіла керівниця з цифрової трансформації (CDTO) Міноборони Катерина Черногоренко.

За її словами, Оберіг – це база військовозобов’язаних, тобто цивільних людей, які можуть бути мобілізовані. Даних про чинних військовослужбовців там немає.

Умовно кажучи, це як реєстр паспортів, єдиний державний демографічний реєстр з персональною інформацією громадян, пояснила Черногоренко. Зараз ведеться обмін з великими державними реєстрами.

Окрім того, відомство планує цифровізувати дані військовослужбовців і співпрацювати з Міністерством ветеранів щодо всіх послуг, які стосуються ветеранів.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-27 21:31:26