Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Головні болі тривали півроку: у волинянина виявили нейробореліоз, викликаний укусом кліща

До Львівської обласної інфекційної лікарні 58-річний волинянин потрапив з високою температурою, бактерійною інфекцією, сильним головним болем, болем у м’язах, суглобах, зниженням гостроти зору і сильною загальною слабкістю.

Діагноз нейробореліоз дуже рідкісний

Пацієнта ретельно обстежили: зробили рентген, УЗД, вивчили аналізи, але не побачили жодних причин для такого хворобливого стану. І лише коли взяли пункцію спинного мозку зрозуміли, що мають справу з вірусним менінгоенцефалітом (запаленням головного мозку).

– Ми почали обстежувати чоловіка на всі можливі віруси: герпес, цитомегаловіруси та інші, а також зробили обстеження на борелії, – розказує інфекціоністка Ірина Пестушко.

Лише результат обстеження крові на борелії виявився позитивним.

Пацієнту поставили діагноз нейробореліоз – ураження центральної нервової системи, спричинене укусом кліща.

Це дуже рідкісний діагноз. За словами лікарки, останній випадок був приблизно п’ять років тому.

Чоловік запевнив лікарів, що його стан не варто пов’язувати з укусом кліща, бо характерної для укусу еритеми на тілі він не бачив.

Волинянин розказав, що його інколи кусали кліщі, бо живе за містом у зеленій зоні, часто ходить у ліс.

Але особливих проблем зі здоров’ям раніше не виникало.

А тут пів року трималася висока температура – 38 градусів, боліла голова, а сильна загальна слабкість не давала жити нормальним життям.

Чим довше кліщ тримається на тілі, тим більший ризик зараження

Чоловік, звісно, звертався до лікарів, проходив різноманітні обстеження, і начебто були незначні покращення самопочуття, доки пив призначені ліки. Проте, як тільки курс лікування закінчувався, температура одразу стрімко піднімалася і головні болі і слабкість поверталися.

За порадою знайомих хворий приїхав на обстеження до Львівської обласної інфекційної лікарні.

Лікарі нагадують, що укус кліща може викликати хворобу Лайма – інфекційне захворювання, яке має хронічний або гострий перебіг і уражає серце, суглоби, нервову систему і шкірні покриви.

Характерну еритему – пляму, обрамлену червонуватим колом – можна й не помітити, якщо вона, приміром десь на спині чи шиї.

Ризик зараження на хворобу Лайма, як кажуть лікарі, залежить від тривалості присмоктування. Якщо кліщ був на тілі менше доби, ймовірність інфікування доволі мала, проте після третьої доби наближається до 100%.

Що стосується пацієнта з нейробореліозом, то після курсу лікування все прийшло до норми і минулого тижня волинянина виписали додому.

Джерело: Zaxid.net

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-25 13:05:23