Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин Автозапчастини магазин AvtoBot м.Ніжин
Україна і світ

Голова ОБСЄ має намір відвідати Білорусь

Голова уряду Албанії (країна зараз головуюча в ОБСЄ) Еді Рама та міністр закордонних справ Швеції Анн Лінде хочуть відвідати Білорусь для проведення перемовин з владою та опозицією.

– Ми підтверджуємо нашу стурбованість проведенням президентських виборів 9 серпня, за якими Бюро з демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ) ОБСЄ не могло спостерігати, а також непропорційним застосуванням сили до мирних протестувальників, масовими затриманнями, заявами про тортури і жорстоке поводження з боку правоохоронців, – йдеться у заяві організації.

В ОБСЄ наголошують на необхідності започаткувати відкритий і конструктивний діалог для виходу із ситуації.

Також автори заяви виступають за повноцінне дотримання принципів і зобов’язань ОБСЄ, зокрема відстоювання і захист фундаментальних свобод і прав людини та поваги до суверенітету і територіальної цілісності.

Ситуація у Білорусі

Масові протести у Білорусі не припиняються дев’ятий день. Їх спричинили результати президентських виборів, на яких переміг чинний президент Олександр Лукашенко з результатом 80%. Його опонентка Світлана Тихановська набрала понад 10%.

До страйків по всій Білорусі долучились великі підприємства. Після цього влада відпустила із слідчих ізоляторів всіх затриманих та почала обережний діалог.

Джерело: ОБСЄ

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-08-18 13:28:04