Україна і світ

Глави МЗС Німеччини і Росії у телефонній розмові обговорили закріплення “формули Штайнмаєра”

Також Маас і Лавров говорили про розведення сил в Петровському і Золотому

Джерело: 112.ua

Міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас і глава МЗС Росії Сергій Лавров 19 вересня, під час телефонної розмови обговорили закріплення так званої “формули Штайнмаєра”. Про це повідомляє прес-служба МЗС Росії. 

“Міністри продовжили обговорення шляхів реалізації рішень самітів в Парижі та Берліні в 2015-2016 рр. в “нормандському форматі” щодо закріплення “формули Штайнмаєра”, а також розведення сил і засобів на пілотних дільницях у Петровському і Золотому”, – йдеться в повідомленні. 

Також міністри обговорювали ситуацію з відмовою української сторони погодитися з виконанням умов “формули Штайнмайера” на засіданні контактної групи в Мінську 18 вересня. Повідомляється, що глави МЗС домовилися залишатися в щільному контакті для забезпечення виконання мінських домовленостей.

Відмічається, що ініціатором телефонної розмови, у свій же день народження, був Маас. 

Нагадаємо, “план Штайнмаєра” – формула, згідно якої окупована частина Донбасу повинна отримати тимчасовий особливий статус під час виборів на цих територіях, які будуть проводитися у відповідності з мінськими угодами по українському законодавству.

Новини за темою: “Формула Штайнмаєра” vs “Формули Зеленського”. Реальна дипломатія чи смілива фантазія?

У Києві під Офісом президента України Володимира Зеленського ввечері 19 вересня відбулася акція з кількохсот людей, що виступили проти “формули Штайнмаєра”. 

Раніше міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що дав згоду на застосування “формули Штайнмаєра” для врегулювання ситуації на окупованій частині Донбасу.

 

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

 
Джерело: www.112.ua

Close