Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Глава Європарламенту про спецтрибунал над РФ і Путіним: Без цього не буде миру

Військово-політичне керівництво Росії, зокрема диктатора Володимира Путіна, потрібно притягнути до відповідальності за злочин агресії проти України. Без цього мир неможливий.

Про це заявила президентка Європарламенту Роберта Мецола під час спілкування з журналістами у Львові.

– Коли ми говоримо про мир, ми маємо говорити про притягнення до відповідальності. Хто б не був відповідальний за ці злочини, він має заплатити, – повідомила вона.

Мецола пояснила, що зараз потрібно знайти підходящу юрисдикцію та правові засоби для розслідування злочину агресії РФ.

Зараз дивляться

Вона уточнила, що під час зустрічі з генпрокурором України Андрієм Костіним почула про суттєвий прогрес у питанні створення спеціального трибуналу над РФ та “дуже хороші пропозиції”.

Голова Європарламенту також анонсувала переговори зі співробітниками ООН з цього питанні. За словами Мецоли, слід переконатися, що зараз є механізми для збору доказів злочинів РФ, а згодом – для судового переслідування.

– Якщо зібрані матеріали відповідають статті 8 Римського статуту, тобто злочин агресії, то необхідно створити спеціальний трибунал. Питання уже не в тому, яким чином, а питання – коли.

Коли ми бачимо випадки, які розслідуються в Україні, інформацію, яку збирають різні країни-члени (ЄС, – Ред.), США, Велика Британія, йдеться про притягнення винних до відповідальності, включно з Володимиром Путіним. Без цього в нас не буде миру, – наголосила Мецола.

За її словами, якщо західні союзники не зможуть знайти юридичне рішення щодо трибуналу, то підведуть Україну та інші країни, які розраховують на покарання винних у злочині агресії на території Європи.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Мецола висловила переконання, що ООН має бути підключена до покарання за воєнні злочини.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-03-04 18:59:46