Україна і світ

Глава МЗС Великої Британії Домінік Рааб закликав НАТО консолідувати зусилля з протидії загрозам, що походять від Росії

Разом з тим, Рааб припустив можливість покращення відносин з Росією, але лише за умови, що ця країна не підриватиме міжнародне право
Глава МЗС Великої Британії Домінік Рааб закликав країни-члени НАТО консолідувати зусилля для протидії загрозам, що походять від Росії. Про це він сказав під час виступу на Парламентській асамблеї НАТО в Лондоні, повідомляє британське МЗС.

“Світ змінився з часів холодної війни. Росія використовує різні види дезінформації і розгортає нові ракетні системи у своїх зусиллях щодо дестабілізації Європи”, – зазначив Рааб.

Він також звернув увагу на порушення Москвою норм міжнародного права, коли вона анексувала український півострів Крим. Крім того, Рааб згадав про низку організованих РФ кібератак в Європі, спроби підтримати державний переворот в Чорногорії, отруєння колишнього агента ГРУ Сергія Скрипаля та його доньки Юлії в британському Солсбері.

Неодноразові порушення Росією Договору про РСМД призвели до нещодавнього руйнування цієї десятирічної угоди, зазначив Рааб.

У зв’язку з зазначеними фактами перед союзниками НАТО виникає необхідність більш згуртованих дій на території Європи, серед яких – збільшення підтримки України та Грузії, військова присутність у Чорноморському регіоні.

Разом з тим, Рааб допустив можливість застосування підходу, який дає можливість покращити відносини з Росією, але лише за умови, що ця країна не підриватиме міжнародне право і продемонструє готовність до співпраці у питаннях його підтримки.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Вадим Пристайко назвав членство в Північноатлантичному Альянсі (НАТО) найбільш ефективним захистом незалежності України.

Тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор заявив, що припинення російської агресії спростило б вступ України до НАТО.

Раніше повідомлялося, що країни-члени НАТО зберуться на саміт в Україні 31 жовтня, в якому також прийматиме участь президент Володимир Зеленський.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua

Close