Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Глава МЗС Туреччини про Кримську платформу: ми тут, тому що ніколи не визнаємо анексію Криму

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу заявив, що турецька делегація прибула на саміт Кримської платформи, тому що країна ніколи не визнає окупацію Криму.

Про це він сказав перед початком установчого саміту Кримської платформи. 

– Ми прибули на цей саміт, щоб продемонструвати, наскільки для нас важливим є питання територіальної цілісності України та дотримання прав кримських татар. Ми перебуваємо тут тому, тому що ми не визнавали анексію Криму й ніколи її не визнаємо. Про це недостатньо просто говорити, тому ми перебуваємо тут, щоб показати всім іншим нашу позицію, – заявив глава МЗС Туреччини. 

Він також висловив надію, що Кримська платформа зіграє важливу роль в питанні деокупації Криму. 

– Ми віримо, що Кримська платформа буде дуже важливу роль в питанні деокупації Криму та дотримання прав кримських татар, – зазначив Чавушоглу. 

Кримська платформа – це саміт, на базі якого обговорюватимуть шляхи деокупацію Криму. Планується, що зустрічі в рамках цього формату будуть проходити на чотирьох рівнях. До першого належать саміти за участю глав держав.

Другий рівень передбачає зустрічі глав МЗС. 

На третьому рівні до обговорень залучатимуть парламентські асамблеї НАТО, ОБСЄ і Ради Європи. А четвертий передбачає обговорення деокупації Криму на експертному рівні.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-08-23 16:08:17