Україна і світ

Глава МЗС Литви виступив проти повернення Росії до ПАРЄ

Лінкявічюс заявив, що Росію не можна повертати в ПАРЄ через її агресії в Україні

Джерело: 112.ua

Глава МЗС Литви виступив проти повернення Росії до ПАРЄ

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс виступив проти повернення Росії до Парламентської асамблеї РЄ. Про це він повідомив в Twitter.

“Ми не можемо дозволити безумовне повернення Росії в ПАРЄ за рахунок цінностей і принципів Ради Європи. Росія нічого не змінила ні на ділі, ні на словах, і продовжує агресію проти України. Наші європейські цінності мало що значать, якщо їх не захищають”, – йдеться в повідомленні.

Лінкявічюс заявив, що Росію не можна повертати в ПАРЄ через її агресії в Україні.

Раніше повідомлялося, що понад 30 міністрів закордонних справ з 47 держав на засіданні Комітету міністрів Ради Європи в Гельсінкі прийняли рішення, в якому заявляється про право всіх країн-членів на участь у сесії Парламентської асамблеї РЄ на рівних умовах. Міністр закордонних справ Фінляндії Тімо Сойні заявив, що його країна намагалася знайти рішення розбіжностей з Росією під час головування в Раді Європи. В той же час фінська міністр зазначив, що “виникнення кризи” пов’язане з діями РФ.

Нагадаємо, російська делегація в складі ПАРЄ була позбавлена цілого ряду повноважень, в тому числі права голосу, у квітні 2014 року через анексію Криму і агресії в Донецькій і Луганській областях. Тоді російська делегація припинила свою роботу у складі асамблеї в знак протесту. Москва відреагувала заявою про те, що чинний регламент ПАРЄ ущемляє інтереси делегацій окремих країн і дозволяє іншим приймати дискримінаційні рішення – наприклад, позбавляти права голосу, відстороняти від участі в керівних органах асамблеї і різних моніторингових місіях, як це було з російською делегацією.

У квітні 2018 року депутат Держдуми РФ Леонід Слуцький заявив, що Росія ніколи не планує виконувати резолюції ПАРЄ по Україні.

Джерело: www.112.ua