Україна і світ

Глава МЗС Чехії засудив візит чеського депутата на “річницю “ДНР”

За словами глави МЗС, такі дії депутата Ондрачека ганьблять Чеську Республіку

Джерело: 112.ua

Глава МЗС Чехії засудив візит чеського депутата на "річницю "ДНР"

Міністр закордонних справ Чехії Томаш Петршичек засудив візит депутата від Комуністичної партії Чехії Моравії Зденека Ондрачєка в окупований Донецьк. Про це міністр написав у Twitter.

“Депутат Ондрачєк ганьбить Чехію. Під час цього візиту він офіційно не уявляв Чеську Республіку. Крім відео з цим “успіхом”, я не знаю, яка була мета його поїздки”, – написав Петршичек.

Також міністр розмістив відео, на якому видно, як чорний автомобіль з прапором Чехії, під’їздив до червоної доріжки, на якій стоїть ватажок “ДНР” Денис Пушилін.

Модератор при цьому оголошує про візит делегації Чеської республіки. З автомобіля виходить Зденек Ондрачєк, а після його вітання з Пушиліним звучить гімн Чехії.

Посол України в Чехії Євген Перебийніс подякував главу МЗС Чехії за засудження візиту і висловив сподівання, що парламент Чехії також засудить поїздку Ондрачєка.

“Це прикро, коли хтось порушує міжнародне право, прикриваючись прапором і гімном дружньої до України Чехії”, – написав Він у Twitter.

Нагадаємо, у вересні 2016 року так званий “МЗС ДНР” распространил информацию, що в Чехії офіційно зареєстрований і відкриється перший в ЄС “представницький центр “ДНР”, головою якого є якась Нелі Лискова. У Чехії дану інформацію спростували і виключили можливість створення представництва бойовиків в країні.

Міністерство закордонних справ України висловило ноту протесту чеським колегам у зв’язку з підтвердженням інформації про реєстрації владою р. Острава т. н. “представницького центру ДНР”. 

Пізніше чеський суд ухвалив рішення про початок процедури ліквідації так званого “представницького центру ДНР” на території країни. 

Джерело: www.112.ua