Україна і світ

Глава АП Богдан заявив, що закон про люстрацію на нього не поширюється

Чиновник наголосив, що очолює адміністрацію президента України на законних підставах

Джерело: 112.ua

Глава АП Богдан заявив, що закон про люстрацію на нього не поширюється

Глава адміністрації президента України Володимира Зеленського заявив, що закон про люстрацію на нього не поширюється. Про це стало відомо під час його виступу в ефірі програми “Право на владу” на каналі “1+1”.

“Закон про люстрацію на мене не поширюється. Ані формально, ні юридично не підпадаю під дію цього закону”, – сказав Богдан.

Він наголосив, що очолює адміністрацію президента України на законних підставах.

Новини за темою: Зеленський призначив главою своєї Адміністрації Андрія Богдана: Що про нього відомо

Раніше Глава адміністрації президента України Андрій Богдан заявив, що під закон про люстрацію він потрапив абсолютно несправедливо. 

Як зазначалося раніше, Богдан потрапив під закон про люстрацію тому, що він двічі обіймав посаду урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики за часів президентства Віктора Януковича. А ця посада входить до переліку тих, щодо яких здійснюються заходи щодо очищення влади.

Новини за темою: Богдан стверджує, в призначенні його на посаду глави АП порушень немає

В Міністерстві юстиції України заявили, що посада голови Адміністрації президента прямо зазначена у ч. 5 ст. 2 Закону України “Про очищення влади” як така, що підлягає люстрації.

У відомстві переконані, що Богдан підпадає під дію закону про люстрацію і не має права обіймати посаду голови Адміністрації.

Тим не менш, у Мін’юсті заявили, що не можуть на даний момент оскаржити в суді це призначення.

Міністерство юстиції надіслало листа до Адміністрації президента із роз’ясненнями законодавства про люстрацію і його застосування щодо посади голови АП. В ньому зазначалося, що у випадку невиконання вимог Закону “Про очищення влади” остаточне рішення має ухвалити суд.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело: www.112.ua