Україна і світ

Геращенко: Позиція України щодо врегулювання ситуації на Донбасі залишається незмінною

Джерело : www.112.ua

Верховная Рада

Попри зміну влади, позиція України в питанні вирішення конфлікту на Донбасі залишається незмінною. Ключовим є безпековий блок угод, заявила перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко на своїй сторінці в Facebook.

Вона зазначила, що з боку Росії посилюється тиск, тим часом як міжнародні організації прагнуть до “>

“Путін робить хамські заяви про РФешну паспортизацію всіх українців. Традиційна його КДБшна тактика – піднімати ставки і нагнітати ситуацію, створюючи кризи перед важливими зустрічами. Він готує несприятливий фон для першого діалогу з новообраним президентом. Нічого нового і неочікуваного”, – заявила вона.

“ЄС, США, ОБСЄ й інші міжнародні організації – мають великі очікування, мовляв, відкриваються нові можливості. Також нічого неочікуваного. Всі усвідомлюють, що Порошенко і далі б гнув свою лінію в переговорах і з Путіним, і зі світом. Й очікують, що український неофіт може змінити тактику, й, можливо, вдастся досягти бодай якогось прогресу щодо Донбасу. Всі прагнуть перезагрузки. Це очікувано і непогано. Але є одне але.., прагнуть перезагрузки за рахунок України і компромісів виключно з української сторони. Небезпека такого підходу відчутно прозвучала під час спеціальних дебатів у Радбезі ООН, де Росію і Путіна сором‘язливо майже не згадували”, – наголосила Геращенко.

Відповідь з української сторони повинна бути чіткою та однозначною, заявила вона, і включати в себе почергову імплементацію всіх пунктів мінських угод.

Першим і ключовим є виконання безпекового блоку. Тільки сталий “режим тиші” та виведення іноземної зброї і техніки можуть сформувати необхідні передумови для імплементації інших пунктів.

“Іноземної – це російської, іншої там немає”, – уточнила вона.

“Друге. Виконання гуманітарного блоку є найважливішим (але ні в якому разі не можна підміняти ключовий, безпековий блок, найважливішим, гуманітарних. Тому що ця риторика і підміна пріоритетів була дуже помітна під час Радбезу ООН). І коли ми говоримо про заручників, то йдеться не тільки про незаконно утримуваних на окупованих територіях, але і політв’язнів Кремля в російських в’язницях, долі яких росіяни категорично всі ці роки відмовлялися обговорювати в Мінську. Всіх на всіх – це і звільнення Сенцова, Сущенка, Кольченка, Гриба, Карпюка, Сизоновича, інших. І ще одна небезпека – РФ та їхні маріонетки з ОРДЛО не підтверджують нам утримання десятків військових і цивільних, приховують інформацію про них, вимагаючи натомість віддати сотні засуджених сепаратистів, росіян (які включають у списки ОРДЛО) і підтверджуючи на обмін пару десятків заручників. Ці пастки також дуже небезпечні. Особливий біль – зниклі безвісти. Росіяни 4 роки категорично відмовляються створити тристоронній механізм з МКЧХ. Підштовхуючи до створення групи тільки з псевдореспубліками. А це – легітимізація відділення Донбасу”, – пояснила Геращенко.

Третім є політичний блок, на виконанні якого наполягає Путін, тим часом, як він був повністю виконаний Україною.

“Ми ухвалили і закон про амністію (під яку, до речі, не підпадають терористи і вбивці, а ось “заблудлі” – так), і про особливості місцевого самоврядування. Але ці закони не вступили в силу через РФ і Кремль, які провели на окупованих територіях незаконні вибори в 14-му і 18-му. Тому для реалізації політичного блоку Путін повинен скасувати свої укази про визнання так званих документів ОРДЛО і указ про незаконну паспортизацію українців. Москва повинна публічно визнати незаконність “виборів”, а в ОРДЛО повинні бути негайно розформовані всі псевдооргани псевдовлади. А будь-які регіональні вибори в Донбасі можуть відбуватися тільки після демілітаризації і за українськими законами”, – розповіла віце-спікер.

“І ключове, Україна має твердо стояти на позиції: жодних прямих переговорів з маріонеточними, створеними РФ режимами, жодної легітимізації псевдореспублік”, – підкреслила вона.

Геращенко також заявила, що під час останньої зустрічі в Мінську українська делегація наголосила – попри зміну влади, стратегія України залишиться незмінною. Окупацію повинні припинити, а територіальну цілісність і суверенітет країни відновити. Важливою складовою цього є введення миротворчої місії ООН на всю окуповану територію Донбасу.

Раніше в Росії заявили про намір спростити отримання громадянства РФ жителям “ДНР” і “ЛНР” після виборів в Україні. Пізніше повідомлялося, що президент Росії Володимир Путін думає видавати паспорти РФ за спрощеною процедурою всім жителям України.

Депутати Вільної демократичної партії Німеччини ухвалили документ, що отримав назву “Мир в Україні потребує нового імпульсу”. У ньому описується нова стратегія врегулювання конфлікту на Донбасі і зокрема передбачається розміщення в Україні додаткового контингенту цивільної поліції ООН.

Раніше в Росії заявили про намір спростити отримання громадянства РФ жителям “ДНР” і “ЛНР” після виборів в Україні. Пізніше повідомлялося, що президент Росії Володимир Путін думає видавати паспорти РФ за спрощеною процедурою всім жителям України.

Депутати Вільної демократичної партії Німеччини ухвалили документ, що отримав назву “Мир в Україні потребує нового імпульсу”. У ньому описується нова стратегія врегулювання конфлікту на Донбасі і зокрема передбачається розміщення в Україні додаткового контингенту цивільної поліції ООН.

Читайте новини на нашій Facebook-сторінці  та приєднуйтесь до нашої  Facebook-групи

Джерело : www.112.ua
2019-04-28 16:14:42

Close