Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Гепатит на Чернігівщині: що варто знати

Гепатит на Чернігівщині: що варто знати

28 липня – Всесвітній день боротьби з гепатитами. Його мета – підвищення обізнаності громадськості щодо симптомів, методів діагностики, лікування та профілактики гепатитів, а також привернення уваги урядових та неурядових організацій до необхідності надання підтримки людям, що живуть з цією хворобою.

За статистикою ВООЗ, у середньому кожна дванадцята людина в світі  – носій вірусу гепатиту В або C. На жаль, ці дані перевищують показники, наприклад, ВІЛ-інфікованих або хворих на рак. Втім, незважаючи на це, рівень обізнаності людей про гепатити вкрай низький як через слабку  інформаційну роботу лікарів  первинної ланки, так і небажанням людей  визначити ймовірні ризики для свого здоров’я.

Так Україна належить до країн з середнім рівнем поширеності вірусних гепатитів. Тобто, майже 3% населення живуть із цим захворюванням, причому значна частина з них (іноді до 90% у різних регіонах України) навіть і не здогадується, що вже має це захворювання, адже воно певний  час не дається взнаки.За деякими даними, нині на Чернігівщині на обліку у медиків перебуває понад 1500 людей з гепатитом С та близько 300 людей, в яких діагностовано гепатит В. Доволі часто вірусний гепатит діагностується випадково, коли людина звертається до лікаря з іншого приводу.

01.08.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова