Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Газу достатньо: прем’єр Шмигаль гарантує українцям тепло в оселях


Газу достатньо: прем’єр Шмигаль гарантує українцям тепло в оселях

Очільник уряду Денис Шмигаль заявляє, що в Україні достатньо газу та вугілля для спокійного проходження опалювального сезону. Про це він сказав в ефірі Свободи Слова на ICTV.

За його словами прем’єра, у підземних сховищах накопичено більше блакитного палива, ніж було у попередні кілька років. Контрольованою є і ситуація із запасами вугілля.

Щомісяця Україні необхідно 1,9 млн тонн, на склади ж завозять 2-2,3 млн тонн, запевнив Шмигаль. Що стосується комунальних тарифів для населення, то до кінця опалювального сезону вони не зміняться. А подальша їхня вартість залежатиме від ситуації на світових ринках.

– Сьогодні ціна на газ для населення є річною. Це річний ринковий продукт, який зафіксовано на один рік. Звичайно, на наступний рік він буде переглядатися компанією НАК Нафтогаз.

Він буде формуватись на наступний річний період в залежності від того, якою буде динаміка ціни на газ на світових ринках, в залежності від того скільки буде газу в Україні, як ми будемо підіймати власний видобуток, – зазначив Денис Шмигаль.

Раніше голова правління Нафтогазу Юрій Вітренко повідомив, що проблеми з опалювальним сезоном виникнуть, якщо в Україні кілька тижнів триматимуться сильні морози. Проте запасів газу достатньо.

На 1 січня 2022 прогнозується на 3% більше запасів газу, ніж у 2015-2019 роках.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2021-12-21 11:46:29

Магазин Автозапчастин м.Ніжин