Будівельні матеріали м.Ніжин Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Гаряча вода у Чернігові: стало відомо, де вона буде влітку, а де чекати не варто

Гаряча вода у Чернігові: стало відомо, де вона буде влітку, а де чекати не варто

Цього літа у Чернігові 650 багатоповерхівок матимуть гарячу воду.

За інформацією прес-служби міської ради, Чернігівська ТЕЦ, Облтеплокомуненерго та Спеціальна енергетична компанія до цього часу забезпечували теплом 1290 будинків.

З них влітку гарячим водопостачанням забезпечували 828. З цієї кількості на обслуговуванні ТЕЦ перебуває 352 багатоповерхівки, ОТКЕ – 469, Спеценергокому – 7.

Ще торік ОТКЕ, після «закільцювання» та під`єднання тепломережі до ТЕЦ, стало влітку подавати гарячу воду без спалювання газу до 298 будинків (мікрорайони Савчука, Пухова, Рокоссовського та Доценка).

Для 171 багатоповерхівки котельні гріли її «блакитним» пальним (Масани, Героїв Чорнобиля, Ремзавод). Технічної можливості перекинути туди теплоносій з ТЕЦ немає. Тому цього літа, за твердженням заступника мера Віктора Геращенка, гарячої води саме там стовідсотково не буде.

Днями ситуація вкрай загострилася. Уряд не продовжив з 20 травня режим ПСО (покладання спеціальних зобов’язань) для учасників ринку природного газу. Ним було встановлено державне регулювання цін на газ для генераторів теплової енергії (теплокомуненерго). Тепер дію режиму припинено і тепловики мають укладати контракти з газопостачальниками за ринковими цінами, які часто зависокі. До того ж у тих, хто гріє воду, і так мільйонні борги. Під питанням наразі не лише гаряче постачання влітку, але й обігрів будинків взимку.

Раніше подавати гарячу воду припинив Спеценергоком. Компанія не пройшла спецперевірку, яку проходять кандидати на укладення угод з газопостачальниками. Мешканці понад тисячі квартир у 7 будинках стали заручниками.

Проблему відсутності гарячого водопостачання в ряді медичних закладів вже вирішили. По вулиці Рокоссовського роблять так звану «перемичку», завдяки чому гаряча вода вже надана лікарням №2, №3 і Чернігівському пологовому будинку.

Фото – ілюстративне

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
24.05.2021